Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fyzioterapeutické centrum Hometherapy

Autor: o v - a | Jiří Opočenský, Štěpán Valouch
Spolupráce: David Balajka, Jan Holub
Adresa: Kladenská 241/41, Vokovice, Praha, Česká republika
Realizace: 2013

Místo — Do stávajícího činžovního domu z dvacátých minulého století byla vestavěna fyzioterapie Hometerapy. Sklep byl prohlouben o metr, nosné zdi domu podchyceny.
Pro pochroumaná těla a tedy fyzioterapii obecně je podstatné držení páteře, jejíž motiv je v logu firmy Hometherapy. Hledali jsme způsob, jak tento motiv využít v návrhu interiéru. Podél nových schodů do suterénu se vine stěna v barvě kosti, pomyslná páteř na kterou navazují všechny prostory. Zeď přechází z recepčního pultu v přízemí do sklepa, kde se zatočí v čekárně.
Na stěnu - páteř jsou navěšeny jednotlivé místnosti. Pohyb podél stěny kopíruje světelná linka. Ordinace drží motiv světelné linky, která zobrazuje kroužení kolem neuralgického bodu a také kroužení nad zdravotnickým lehátkem.
Přesná lokalizace bolesti vede k jejímu pojmenování a následnému odstranění dotekem, cvikem, chvatem. Zrcadla v místnosti napomáhají pochopení anatomie těla, případnému nesprávnému držení i možné nápravě.
Schodiště a podlahy jsou v chodbách z terazza, v ordinacích z marmolea. Okna do ulice se zvětšila, stala se výlohou. Prostor před domem jsme zbavili plůtku a dostal velkorysé nástupní schody, stal se poloveřejnou součástí ulice.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 07.01.17
Návštěvnost: 9096 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.