Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Společenská místnost a dílna

Autor: Nordic Zen | Zdeněk Duroň, Radka Duroňová
Adresa: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Česká republika
Náklady: 600 000 CZK Realizace: 2016
Zastavěná plocha: 49 m²

Společenská místnost je výsledkem rekonstrukce stávajícího objektu dílny ze 60. let 20.století. Základem konstrukčního řešení dílny je ocelová nosná konstrukce z T profilů, která byla vyplněna dřevocementovými panely tloušťky cca 8 cm, které tvořili obvodovou jinak nezateplenou stěnu. Na střeše byly osazeny desky z vlnitého azbestu.
Základem řešení rekonstrukce dílny na společenskou místnost bylo zachování svařované nosné konstrukce, vizuální propojení interieru s exteriérem vybouráním třech panelů z jihozápadní strany a osazením velkoformátových tepelně-izolačních dvouskel tamtéž. Ostatní obvodové stěny byly osazeny  tepelně izolačními deskami Rockwool 100mm a z vnější strany modřínovými palubkami. Namísto stávajících plechových vrat byly na severozápadní straně osazeny lakované plné dveře s větracím oknem. Střecha je rovněž zateplena minerální vatou, je pobita v interieru modřínovými palubkami natřenými na bílou barvu, z vnější strany je borovicový záklop a asfaltové pasy jako střešní krytina. Podlaha tvořena původní betonovou deskou, roštem a deskami Rockwool 80mm + modřínovými palubkami. Svítidla industrial originál 30. léta 20. století.
Vytápění je zajištěno kamny na dřevo s napojením na původní komínové těleso.
Objekt nové dílny a skladu je dřevostavba, jejíž základem je nosná dřevěná konstrukce z hranolů 9 x 5 cm + opláštění modřín . Celý objekt je nezateplen. Střecha je pultová s krytinou asfaltové pasy. Vrata jsou celodřevěná s kovovým mechanismem na posun. Objekt je postaven na betonových pasech a desce.
Ing. arch. Zdeněk Duroň
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 10.12.16
Návštěvnost: 11764 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Chlapův sen! Jan Gregar 16.12.16 07:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.