Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Aero centrum v Mošnově

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva, Václav Kocián
Spolupráce: Jaroslav Holub, Jan Vontroba, Tomáš Šenovský
Adresa: Mošnov, Česká republika
Investor: Aero Invest
Projekt: 2015 Realizace: 2015–2016


V blízkosti mezinárodního letiště Leoše Janáčka jsme přijali zadání navrhnout administrativní budovu s halou pro výcvik pilotů helikoptér.
Administrativní budova obsahuje firemní kanceláře a jim přidružené funkce i technické zkušebny a veškeré zázemí pro komplexní podporu leteckých aktivit. V případě potencionálního růstu společnosti se nabízí možnost přístavby, která by mohla pojmout ubytovací kapacity a další provozy jako je kavárna apod.
Jedná se o dvě kvádrovité hmoty, tmavá těžká kostka trenažérových hal kontrastuje s odlehčenou podlouhlou administrativní částí, která se jakoby vznáší nad terénem a navazuje na kontext letiště a aviatiky obecně. Prosklený parter obsahující reprezentační vstupní prostory stavbu odlehčuje a nadnáší hlavní objem. Kontext místa a funkce objektu se zde propisuje i do nosné konstrukce, která je tvořena co nejsubtilnějšími ocelovými nosníky, obalenými lehkou tepelně izolační slupkou z plechových sendvičových panelů. Celá administrativní část je ještě zvýrazněna třpytivým hávem z tahokovu, který celý objem sjednotí a vytvoří příjemný stín nejen v letním slunečném počasí.
Projekt
Fotografie
Studio TOAST
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 11.02.17
Návštěvnost: 12746 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.