Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
La Bottega Linka

Autor: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o. | Jiří Řezák, David Wittassek
Spoluautorka: Veronika Nováková
Adresa: Havlíčkova 13, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.bottegalinka.cz
Realizace: 2016

V samém srdci Prahy, nedaleko Masarykova nádraží, bylo oficiálně otevřeno nové bistro skupiny La Collezione, La Bottega Linka. Zatím nejluxusnější Bottegu s rukopisem italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho najdete v Havlíčkově ulici č.13 v domě, který je Pražanům znám jako sídlo prvorepublikového lahůdkářství Aloise Linky. V La Bottega Linka můžete jako v jediné ochutnat masa a ryby připravené ve speciální peci na dřevěné uhlí X-Oven.
Otevřenou kuchyň La Bottega Linka řídí a za jejím menu stojí šéfkuchař Lukáš Sedláček, jenž se do Linky přesunul ze sesterské La Bottega Tusarova. Menu obsahuje Itálií inspirovaná jídla, která se řídí třemi hlavními pravidly, spojujícími všechny restaurace La Bottega – čerstvostí, kvalitou a původem od místních dodavatelů. Samozřejmostí je obsáhlý výběr z vinného lístku či dalších archivních vín importovaných z Itálie.
Největší zajímavostí a lákadlem nově otevřené La Bottega Linka je pec na dřevěné uhlí X-Oven. Ta dosahuje teploty až 400°C a umožňuje přípravu masa, ryb a zeleniny se zachováním autentických chutí a vůní, přičemž plně využívá unikátní, moderní systém pečení.
V surovém, designovém interiéru, navrženém ateliérem Qarta (který se mimo jiné proslavil například realizací projektu Corso Karlín) se snoubí moderní, industriální prvky, jako jsou ručně foukaná světla Bomma nebo bar ve stylu open shelving, s tradičním designem, respektujícím historii budovy.
QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.11.16
Návštěvnost: 13994 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.