Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rebel Wings
Restaurace, bar a pivnice

Autor: minio | Kryštof Blažek
Adresa: Hybernská 1011/28, Praha, Česká republika
Web: www.rebelwings.cz
Realizace: 2016 Užitná plocha: 239 m²

V Hybernské ulici v Praze je otevřena nová restaurace, která je zároveň barem i pivnicí. Jmenuje se Rebel Wings a autorem interiéru je architekt Kryštof Blažek ze studia minio.

Podnik má vysoké stropy a dvě hlavní místnosti. Podlaha je ze smrkových prken, nábytek z masivního dubu. Na stěnách se střídají cihlové, prkenné a kachlíkové obklady, mají různé skladby, jinou barevnost a pohledově člení vysoké a neútulné zdi. Stropy jsou černé, stěny šedé v kombinaci s bílou, podlaha je olejována tmavším odstínem. Skrze prosklené výlohy je přímo z ulice vidět šestimetrový bar, který je obložený lesklým černobílým obkladem se záměrně výraznou šikmou skladbou a žlutou spárovací hmotou.

V interiéru jsou využívány základní barvy: černá, šedá a bílá v kombinaci s hřejivým odstínem přírodního dubu. Povrchovou úpravou, respektive černým olejem, jsou opticky členěné dubové stoly i lavice - vznikají tak psychologicky oddělená místa k sezení. Použitý motiv působí zároveň jako jakýsi dekorativní a estetický prvek.

Na první pohled je zřejmé, že jsou v interiéru používány odolné materiály včetně "nerozbitného" nábytku. Předcházet nevhodnému ničení mobiliáře typickou zátěží bylo hlavním bodem zadání. Z toho důvodu je nejčastějším typem sezení dubová lavice a stoly s masivní deskou na kovových nohách. Nejen podél baru, jehož deska je z jednoho kusu dubové spárovky, ale také u vyšších stolů jsou barové židle opět z masivního dřeva.

Ze stropu v přední místnosti visí industriální důlní lampy, ze stěn trčí na zakázku vyráběná světla, dle návrhu studia minio. Toto tyčové nástěnné osvětlení pocitově zmenšuje mohutnost prostoru. Bar osvětlují veliká zavěšená světla ve tvaru krystalu, která jsou vyrobena z tahokovu. Některé stěny doplňují mosazná přisazená lodní světla. Osvětlení zadní místnosti se skládá z několika desítek volně zavěšených žárovek různých tvarů. Všechna použitá světla jsou stmívatelná.

Hra s dekory, motivy, materiály a povrchy, prostorové horizontální i vertikální členění a důmyslnost osvětlení, utváří ucelenou atmosféru interiéru podniku Rebel Wings.

foto: Jan KudějZdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.11.16
Návštěvnost: 13448 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.