Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Hotel a restaurace U Stavaře ve Vsetíně

Autor: Libor Sošťák
Stavební projekt: František Jančár
Adresa: ul. 4. května 353, Vsetín, Česká republika | mapa
Web: www.hotelustavare.cz
Investor: JASY Vsetín s.r.o.
Realizace: 2015-16

Revitalizace bývalého provozního objektu začala už v roce 2007, vlivem globální finanční situace došlo k výrazným změnám jak v struktuře firmy investora, tak i v názoru na účel a stavební program budovy - sídla stavební firmy a stavba byla pozastavena. V roce 2015 bylo rozhodnuto ponechat pro potřeby firmy jen 3.NP objektu a 1.NP a 2.NP využít k restauračnímu provozu a hotelovému ubytování. To částečně vysvětluje skutečnost, že polyfunkční objekt je situován na okraji zóny výroby a služeb severní části Vsetína. Výchozí situace s tímto handicapem vedla k úsilí vytvořit v bezprostředním okolí dostatek míst pro parkování, plochy intenzívní zeleně, dětské hřiště a letní terasu s fontánou. Limitem bylo sousedství okolních budov v areálu a dopravní vazby v lokalitě.

Architektonické a hmotové řešení stavebních úprav navázalo na základní hmotu původně dvoupodlažního objektu novým 3. podlažím, jehož konstrukce je tvořena z dřevěných lepených sloupů a které jsou kotveny do nosného trámového dřevěného stropu nad 2.NP.
Na sedlovou střechu s mírným spádem byly použity původní dřevěné sbíjené vazníky. Pole skeletu jsou zavětrovány a ztuženy ocelovými táhly pohledově přiznanými v interiéru, někde jsou skryty v příčkách.

 K hlavnímu objemu je do ulice připojeno schodiště a do zahrady krytá terasa. Nové části budovy jsou odlišeny od původní zděné stavby materiálovou a povrchovou podstatou (uvnitř dřevo, v exteriéru falcovaný plechový obklad pohledový beton na schodišti a terase). Barevnost je neutrální, různé odstíny šedé omítky a betonu směřující k černošedé až černé barvě obkladu, krytiny a oken.

Konstrukční systém stávající budovy - podélný nosný stěnový systém předznamenal dispoziční a konstrukční možnosti úprav objektu. Systém trojtraktu se opakuje ve všech podlažích, hotelové apartmány, pokoje a kanceláře jsou navázány na střední chodbu.

1.NP - ze severní strany vstupní prostory, schodiště, denní  bar - recepce , sociální zařízení hostů, restaurace se salonkem a zázemím (varna, šatna, sociální zařízení), 1 apartmán samostatně přístupný přímo z exteriéru. Varna je oddělena od restaurace prosklenou stěnou s potiskem, průhlednými okénky v grafice možno nahlédnout do "kuchyně šéfkuchaře". Na restauraci navazuje letní terasa s mobilním zastřešením. Terasa s fontánou, pítkem pro cyklisty a dětským hřištěm je olemována zelení má komorní měřítko. Zásobování kuchyně z východní strany objektu.

2.NP - hotelové patro se 7 apartmány, kde součástí každého apartmánu je malá kuchyňská linka a koupelna s wc. Apartmány u obou štítových stěn jsou prostorově komfortnější.

3.NP - sídlo firmy Jasy s kancelářskými prostory administrativy a vedení firmy.

Koncepce vybavení interiéru byla vedena snahou předvést moderní technologie a materiály současného stavebnictví (stěrkové povrchy, corten, zelené stěny, sklo s barevným grafickým potiskem), ale také osvědčené klasické materiály jako dřevo, železo, keramické dlažby, pohledový beton apod. Vybavení hotelových pokojů a kanceláří, dveře, stolový i sedací nábytek v restauraci a baru mají povrch z běleného nebo přírodního dubu.

V designovém detailu se objevují odkazy ke stavebním profesím a prvkům - stolové podnože a prvky baru kombinující beton a  betonářskou výztuž, svítidla zhotovená ze zednického nářadí, potisk skleněných dělících stěn stavebními motivy, piktogramy k označení apartmánů a sociálního zařízení.

Světelné instalace ze skla jsou od designového studia P3L1, na grafice skleněných stěn spolupracoval Jiří Zollich.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.11.16
Návštěvnost: 17333 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.