Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce paláce Fondaco dei Tedeschi
Il Fondaco dei Tedeschi Venzia

Autor: OMA | Rem Koolhaas, Ippolito Pestellini Laparelli
Spolupráce: Francesco Moncada, Silvia Sandor
Adresa: Calle del Fontego, Benátky, Itálie | mapa
Projekt: 2009-10 Realizace: 2013-16

Rotterdamská kancelář Rema Koolhaase představila projekt přestavby benátského paláce Fondaco dei Tedeschi. Tato stavba ležící u slavného mostu Rialto vznikla v roce 1228 jako středisko pro obchodníky z Německa a za Napolenovy vlády (1806) se z domu stala celnice. V současné době část objektu funguje jako poštovní úřad, většina se však nachází v havarijním stavu je veřejnosti nepřístupná. OMA byla pověřena oživením budovy a navrácením její kulturně-obchodní náplně. Fondaco dei Tedeschi v historii již několikrát změnil svoji podobu (současná pochází z roku 1506). Projekt OMA přichází se programem, který by měl “reaktivovat“ stavbu a vytvořit uvnitř živý veřejný prostor. Odstraněním dvou částí stávající střechy má vzniknout rozlehlá terasa s ojedinělým výhledem na Canal Grande. Tímto zákrokem zůstane základní hmota neporušená, pouze se uvolní potenciál stavby a vznikne pro návštěvníky Benátek další významné místo při jejich cestách. Střešní terasa se společně s nádvořím stanou místem pro veřejné události, včetně výstav a filmových projekcí. Kulturní program bude zaměřen na místní obyvatele i 20 milionů turistů, kteří každoročně navštíví město, stejně jako pro dalších 900000 hostů, kteří přijedou výsloveně na benátské bienále a festivaly. OMA navrhla do Fondaco dei Tedeschi dva nové vstupy z náměstí Campo San Bartolomeo a od mostu Rialto. K usnadnění provozu přibudou uvnitř budovy eskalátory. Na stěnách atria se opět objeví fresky, avšak v současné podobě. Rekonstrukce Fondaco dei Tedeschi by měl přemostit historii a současnost, obchod a kulturu.
Autor: Petr Šmídek, 17.10.16
Návštěvnost: 10045 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.