Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Interiér centrály společnosti Sberbank CZ

Autor: CUBOID ARCHITEKTI s.r.o. | Aleš Papp, Milan Vít, Magdalena Pappová
Adresa: Jinonice, Praha, Česká republika
Realizace: 2016


Naším úkolem byl návrh kompletního interiéru centrály společnosti Sberbank CZ do pronajatých prostor kancelářské budovy v Praze 5. Vzhledem k půdorysnému tvaru pronajatých prostor, uspořádání základního nosného systému a modulaci fasády, jsme se rozhodli interiér navrhnout jako novou strukturu vloženou do již daného plánu. Interiér vestavby tak vytváří uvnitř dané budovy samostatný svět "krystalů" a zalomených stěn, nabízející nečekané a stále se měnící průhledy a průchody interiérem.
V prvním patře centrály je mezi dvojicí bloků zasedacích místností umístěn velkorysý odpočinkový prostor, nabízející také možnost neformálních jednání a setkávání se pracovníků. Tento prostor je na jedné straně vymezen celoprosklenou fasádou domu, na straně druhé pak tvarově výraznou knihovnou s množstvím polic, s průchody a otvory na sezení. Knihovna v sobě skrývá mohutnou betonovou nosnou konstrukci domu a zároveň velice dobře odděluje již zmíněný odpočinkový prostor od pracovních míst.
V posledním třetím podlaží (z pohledu nájemních prostor Sberbank CZ), které slouží klientům banky, jsme navrhli hlavní recepci, která vychází rovněž z formy vloženého uzavřeného krystalu a je tvořena konstrukcí opláštěnou průsvitným podsvětleným corianem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.09.16
Návštěvnost: 15166 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.