Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce domu U páva

Autor: atakarchitekti | Jiří Janďourek, Jana Medlíková
Spolupráce: Veronika Veselá, Jan Hendrych
Adresa: 8.března 13, Liberec, Česká republika | mapa
Web: www.spolak.eu
Investor: SPOLAK advokátní kancelář s.r.o.
Projekt: 5.2012 Realizace: 3.2014

foto: Jiří Jiroutek
Rekonstrukce historické části domu U páva se soustředila na odkrývání původních prvků domu, na jejich citlivou obnovu a na záchranu všech hodnotných artefaktů nebo jejich adekvátní náhradu prvky současnými. Do zrekonstruovaného historického krovu bylo vestavěno dvoupodlažní loftové podkroví, které je využíváno jako velkoprostorový ateliér. Náhradou za zřícený objekt ve dvoře vznikla třípodlažní novostavba, která kopíruje půdorysnou stopu původního domu, jež zde stával. Nový objekt byl konstrukčně navržen jako kombinace zděných betonových tvárnic s ocelovým skeletem. Skelet nese také prosklené pavlače, kterými je nový dům ve dvou patrech propojen se starým. Plochá střecha přístavby slouží jako pobytová terasa. Novostavba byla výrazově pojata v ateliérovém stylu, s přiznanými materiály ve své přirozené podobě. Spojením starého a nového vznikl jeden funkční celek sloužící advokátní kanceláři. Odlišnému pojetí obou částí domu, honosnější historické části a současnému dvornímu traktu, odpovídá i jeho vnitřní využití. Zatímco v historickém domě jsou umístěny reprezentativní místnosti a kanceláře s trvalým pobytem lidí, novostavba je částí spíže provozní. Za prosklenou fasádou je vidět, jak lidé proudí ze starého domu do jednacích místností a do zázemí. Celý dvůr tak ožívá a navozuje pocit městského živého vnitro-bloku. Atmosféru umocňuje použitá kamenná dlažba a vysázená popínavá zeleň s venkovním posezením. Na dvoře jsou též navržena potřebná parkovací stání pro rezidenty.
atakarchitekti
Projekt
Fotografie
Jiří Jiroutek
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.08.16
Návštěvnost: 15696 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nadšení JIZVO 08.09.16 11:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.