Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Louvre Lens
Musée du Louvre-Lens

Autor: SANAA | Ryue Nishizawa, Kazuyo Sejima
Autor zahrady: Mosbach Paysagistes
Adresa: 99 Rue Paul Bert, Lens, Francie | mapa
Web: www.louvrelens.fr
Náklady: 150 000 000 Euro Realizace: 2012
Soutěž: 2005 Zastavěná plocha: 28000 m²
Plocha pozemku: 200000 m²

Pobočka pařížského muzea Louvre v severofrancouzském městě Lens nabízí především mistrovská díla v podobě obrazů a soch zapůjčených z Paříže.
Moderní kulturní objekt ze skla a hliníku se skládá ze dvou hlavních galerií. V jedné jsou pořádány dočasné expozice, první z nich přibližuje renesanční umění.
Druhá galerie je jádrem muzea a je věnována zhruba 200 zapůjčeným uměleckým předmětům z Louvru. Umožňuje porovnávat díla vytvořená ve stejné době, ale na jiných místech světa. Nabízí průřez tvorbou od antiky přes středověk po 19. století. Jsou zde například díla malířů Eugèna Delacroixe a Raphaëla. Louvre bude tamní expozici průběžně obměňovat výměnou některých děl.
Úřady vybraly pro první podobnou pobočku Louvru město Lens s 35.000 obyvateli, aby podpořily rozvoj této hornické oblasti, která se stále vzpamatovává z uzavření tamních dolů. Z Lens do Paříže je to hodina jízdy rychlovlakem TGV. Muzeum Lens-Louvre ročně navštíví až 700.000 lidí.
Novostavbu muzea navrhl japonský architektonický ateliér SANAA, jehož zakladatelé Kazujo Sedžimová a Rjue Nišizawa získali v roce 2010 prestižní Pritzkerovu cenu.
ČTK
Autor: ČTK, 13.07.16
Návštěvnost: 10879 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.