Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Revitalizace předprostoru Městského domu a Divadla J. Kašky

Autor: FAM Architekti
Adresa: Zbraslav, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 2016


Revitalizace předprostoru Městského domu a Divadla J. Kašky je první realizační etapou revitalizace ul. U Malé řeky v městské části Praha - Zbraslav.
Charakter místa zásadně poznamenala výstavba silnice II. třídy - ulice K Přehradám, funkční vazby v místě byly poté dále potlačeny vybudováním protipovodňové zdi podél této ulice (rok 2009). Protipovodňová zeď způsobila odtržení města od nábřeží, z důvodu prostorově náročné výstavby byly rovněž odstraněny veškeré dřeviny z ul. U Malé řeky a místo bylo ponecháno jako holý prostor s nekoncepčně a provizorně upravenými povrchy. Prostor před Městským domem a divadlem J.Kašky je těžištěm společenského a kulturního života této městské části. Oba objekty byly zrekonstruovány po povodních v r. 2002 a nabízejí kulturní zázemí pro širokou veřejnost.
Cílem rekonstrukce je vytvořit prostor pro shromažďování, setkávání a odpočinek. Základním předpokladem je zlepšení přístupnosti místa a zpřehlednění prostoru. Stavební úprava proto sjednocuje prostor mírným jezdeckým schodištěm, otevřeným do všech stran. Plocha je doplněna rampou pro společný bezbariérový vstup do divadla i městského domu, lavicí pro posezení, stojany na kola, novým stožárem veřejného osvětlení a solitérním stromem.

Literatura

Projekt
Fotograf
Ivan Němec
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.07.16
Návštěvnost: 13684 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.