Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
BB Centrum budova Delta

Autor: Aulík Fišer architekti | Jan Aulík, Jakub Fišer
Spoluautor: Leoš Horák, Jan Kalivoda
Spolupráce: Petra Skalická, Lucie Chroustová, Vojtěch Štamberg, Jakub Svatoň
Adresa: Vyskočilova ul., Michle, Praha, Česká republika | mapa
Investor: BBC-Building Delta, a.s., developer Passerinvest group
Náklady: 1 300 000 000 CZK Projekt: 2006 – návrh, 2008 DSP I. etapa, 2010 DSP II. etapa, 2012 DPS
Realizace: 2015 Zastavěná plocha: 5290 m²
Obestavěný prostor: 165000 m³


Delta byla vyvíjena jako univerzální pronajímatelná kancelářská budova bez omezujících formálních nánosů. Návrh vycházel z našich dlouholetých zkušeností s touto typologií.  Páteří stavby je centrální pasáž, která prochází z Vyskočilovy ulice ke Společenskému centru. Zde jsou vstupy do dvou samostatných recepcí budovy, do restaurace a dalších veřejných prostor. Dům má výrazné architektonické členění do čtyř žeber a osmi rizalitů vytvářejících výraznou plasticitu stavby. Dispoziční uspořádání je velmi kompaktní, dvojice půdorysných "H" je osvědčeným řešením, umožňujícím ideální dělení patra, zároveň poskytuje dostatečné členění tak, aby vnitřní prostředí mělo příjemné měřítko a bylo dobře osvětlené. Centrální umístění obslužných míst a sociálního zázemí umožňuje snadnou dostupnost jakéhokoli místa na patře. Umístěním únikových schodišť ven mezi jednotlivá křídla budovy zůstal prostor kancelářských ploch zcela volný a neomezuje následné vestavby nájemců. Z hlediska BB Centra jako celku je budova Delty "běžným" městským blokem, značnou pozornost jsme proto věnovali jejímu začlenění do okolního prostředí. Součástí realizace stavby jsou tak rozsáhlé parterové úpravy. Jejich dominantním prvkem je dvojice retenčních nádrží, jímajících srážkovou vodu ze střech. Svádíme ji vnitřním potrubím do chrliče, který je součástí markýzy u vstupu do objektu Delta I: Z něj voda padá z výšky jednoho podlaží do první z nich. Nádrž je vysypána říčními valouny, součástí její plochy jsou vzrostlé stromy, záhony vlhkomilných travin a dřevěná mola. Pokud voda vystoupá na úroveň přepadu hráze, teče dále přírodním korytem parkovým pásem do druhé z nádrží, která je (opět z valounů) symbolicky komponována do podoby říční delty. Protože přítomnost vodního elementu v těchto plochách je do značné míry závislá na počasí, je u každého z dvojice objektů rovněž navržen samostatný vodní prvek - fontána, u Delty I v podobě vodopádu padajícího z podhledu markýzy, u Delty II pak v blízkosti křižovatky ulic Vyskočilova a V. Sedláčka.

Literatura
100 Kč

Projekt
Fotograf
AI photography
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.07.16
Návštěvnost: 15879 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
U zapomenutych schodu Jan Sommer 13.07.16 11:42
Haleluja! Tomáš Vích 14.07.16 12:35
garáže jak pro trabanty Pierre 20.07.16 11:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.