Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce rodinného domu v Rudné

Autor: Mooza Architecture | Klára Císařovská, Petra Bíšková
Adresa: Rudná, Česká republika
Projekt: 2015 Realizace: 2015
Užitná plocha: 180 m²

Rodinný dům v Rudné u Prahy byl dokončen v devadesátých letech a vyžádal si již kompletní omlazení vnitřních prostor. Největším zásahem bylo vybudování nového dětského pokoje v dosud nevyužívaném podkroví, spolu s osazením dalšího schodiště, které do tohoto prostoru vede.
Pro tento účel bylo zvoleno netradiční řešení – nad stávající schodiště pokračuje další zúžené rameno, které má nad sebou prohnutou barevnou desku s vyřezanými otvory. Celý prostor nad schodištěm se tak stává společnou herní krajinou, jak pro kluky, kteří obývají nový pokojík, tak pro holčičku, které zůstal ještě pokojík o patro níže. Všeobjímající žlutá barva pokračuje z příjemného marmolea na podlaze až na zmíněnou zakřivenou plochu v podobě lakované dřevěné desky. Hladký povrch tak láká ke klouzání a jinému dovádění. Pomyslná skluzavka končí v otvoru v podlaze, který je vyplněn bezpečnostní sítí, a vytváří tak průhled na podestu schodiště o patro níže. Celek může připomínat nadzvednutý plátek ementálu, podobnost je čistě náhodná.
Nového kabátu se dočkal i obývací pokoj, kterému dominuje velkorysá knihovna. Tvoří jí průběžné bílé desky se vsazenými skříňkami z dubové dýhy. Drobné změny se odehrály i v jídelně. Stávající kuchyni od prostoru jídelny oddělil dekorativní paraván z bílých latí a dýhovaných hranolků.
Prosvětlila se také ložnice, kde převládá neutrální bílá barva. Truhlář sem vyrobil atypickou knihovnu vloženou pod parapety, která přechází v kryt topení, opět v kombinaci bílých latí a dýhovaných hranolků. Podobnou proměnou prošla i koupelna, kde jednotící bílou barvu oživují obklady s drobným dekorem modrých teček.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 14.09.16
Návštěvnost: 12715 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.