Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Loft Vinohrady

Autor: LABOR13 | Martin Vomastek, Jiří Bardoděj, Albert Pražák
Adresa: Vinohrady, Praha, Česká republika
Projekt: 2014 Realizace: 2015

Základní koncept loftového bytu ve staré zástavbě pražských Vinohrad spočívá ve vytvoření vysokého vzdušného prostoru spodní části s předsíní, kuchyní a obývacím pokojem, ze kterého vede vstup na terasu s výhledem na Žižkovskou věž a Vítkov a naopak klidného a útulného patra s ložnicí a koupelnou. Prostory spolu komunikují prostřednictvím vloženého schodiště, které spolu s navazujícím podiem tvoří výrazný dřevěný prvek spodního obývacího prostoru. Podium je řešeno velmi účelně. Slouží jako vstupní schod na terasu a je do něj zasazena sedací souprava na míru, která tak může sloužit jako klasické lůžko. Celou spodní část sjednocuje světlá dlažba. Stejně prakticky je navržen i kuchyňský prostor s pracovními deskami z tvrzeného umělého kamene. Fošny masivního dubového stolu jsme osobně vybírali ještě před jeho samotnou výrobou. Výrazný prvek spodku představuje také nika s knihovnou, jejíž jedna police může zároveň sloužit jako pracovní stolní deska.
Tmavé dřevo schodiště plynule přechází do podlahy patra a kontrastuje tak zároveň s betonovou stěrkou centrální zdi s krbem i se světlým obkladem vestavěných stěn s úložnými prostory. Na závěr schodiště přivádí sluneční paprsky malý světlík. V patře se opakuje prvek podia, do kterého je zasazena postel a jehož část pod velkým střešním oknem slouží třeba jako čtenářský koutek. Za dveřmi integrovanými v dřevěné stěně se nachází koupelna s tmavým kamenným obkladem a dalším světlíkem.
Prostor bytu charakterizují také atypicky řešené prvky, které najdeme třeba v posuvných dveřích oddělujících předsíň nebo nerezových madlech skříní s jemným detailem vyfrézované drážky. Interiér doplňují umělecká díla významných českých malířů, zejména nápadná abstraktní malba Evžena Šimery.
Matěj Beránek
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 22.06.16
Návštěvnost: 15366 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.