Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Wellness Grandhotelu Pupp

Autor: Architektonický atelier KAAMA | Karel Mrázek, Tereza Štumpfová
Spolupráce: SPS projekt
Adresa: Mírové náměstí 2, Karlovy Vary, Česká republika | mapa
Web: www.pupp.cz
Investor: Grandhotel Pupp Karlovy Vary, a.s.
Projekt: 2007-2010 Realizace: 2012-2013

foto: Radovan Boček
Zadáním projektu bylo doplnění složitého organismu hotelového komplexu Grandhotelu Pupp o chybějící služby balneo a wellness provozů. Vzhledem k nemožnosti vtěsnat nové lázeňské technologie do historických objektů hotelu bylo jediným řešením  přístavba samostatně stojícího objektu ve stávajícím zásobovacím dvoře. Objekt je navržen tak, aby se stal nenásilnou dominantou dvora a nenarušoval měřítko okolní zástavby. Tvarově doplňuje „šlehačkovou“ architekturu hotelového komplexu moderním exaktním hranolem a záměrně vytváří kontrast mezi starým a novým. Urbanistické řešení zároveň využívá polohy pozemku v blízkosti sousedícího lesoparku.
Lichoběžníkový půdorys budovy je obsluhován třemi prosklenými lávkami, kterými je objekt propojen se stávajícími objekty. Objekt má dvě nadzemní podlaží a pobytovou střechu. V 1.NP se nachází strojovna bazénu, parní lázeň a sauna se zázemím, 2.NP tvoří bazénovou halu, na střeše je navržena pobytová terasa, vhodná pro pořádání různých společenských akcí. Ústředním prostorem novostavby lázní je velkorysá bazénová hala s centrálně umístěným bazénem, v jehož rozích jsou situovány kamenné jeskyně obsahující v sobě různé procedury.
Důležitým momentem je osvětlení vnitřních prostor – vzhledem k tomu, že objekt je ze tří stran obklopen objekty stávajícího hotelu s minimálními odstupy, byly na okna přeneseny velkoplošné transparentní fólie s motivem mnohonásobně zvětšených mikroskopických výbrusů metamorfovaných hornin, které do ztemnělého meditativního interiéru přinášejí scénické oživení. Světlo do bazénové haly tedy proniká skrz okna s barevnými fóliemi a střešními světlíky, SZ průčelí haly s rozsáhlým prosklením pak nabízí příjemné průhledy do vzrostlé zeleně protějšího svahu.
Vzhled fasády je založen na kontrastu dekorativní geometrické omítky s barevnými vitrážemi velkoplošných oken. Fasáda je řešena vnějším kontaktním zateplovacím systémem s omítkou vzhledu betonu s metalickým nátěrem a je kompozičně členěna nutou do tvarových dílců s barevným a strukturním rozlišením. Bazénová hala je obložena keramickým obkladem, bazénové vany jsou nerezové. Spojovací lávky jsou řešeny jako ocelovo-skleněné konstrukce.
Architektonický ateliér KAAMA

Literatura
150 Kč

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 13.06.16
Návštěvnost: 16741 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nevím aldar 13.06.16 10:59
...Inu,... šakal 13.06.16 11:54
Nenásilná dominanta? aleš nový 14.06.16 08:28
dotaz Mario Sebok 14.06.16 14:17
to se zase něco nepovedlo Ivana 16.06.16 11:41
Nepůsobí to dobře, asi investor určoval, co tam chce Dalibor Černý 18.06.16 13:46
Ještě bych dodal Dalibor Černý 18.06.16 14:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.