Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce panelákového bytu

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Česká republika
Realizace: 2016 Užitná plocha: 72 m²

Byt se z původního stavu proměnil v barevnou oázu s přírodními prvky.
Uspořádání místností zůstalo beze změny, jen se zazdily či zvětšily některé průchody do pokojů. V předsíni vznikla zděná šatna s posuvnými dveřmi. Umakartové jádro bylo nahrazeno zděným a zvětšilo se natolik, aby chodba do kuchyně nezabírala příliš mnoho prostoru. Díky tomu mohlo být do koupelny osazeno dlouhé umyvadlo se dvěmi bateriemi a prostorný sprchový kout. Vstup do koupelny je přes posuvné dveře do pouzdra, které nijak nepřekáží v průchodu do kuchyně. Ta je nyní v prostoru s dostatkem denního světla a pracovní plocha je doplněná ještě o desku pod oknem, u které se dá příjemně posedět při snídani a užít si výhled z okna. Také je tato plocha praktická při vaření.
Jídelní stůl je umístěn v obytném pokoji a bezprostředně navazuje na kuchyni. Vedle stolu se nachází knihovna s barem a praktickými úložnými prostory pro dokumenty a písemnosti. Dalším vybavením této místnosti je pohovka s konferenčním stolkem, TV s příslušným nábytkem a obrazy na stěnách.
Ložnice se nachází v druhé polovině bytu. Barevností navazuje na zbytek interiéru a je doplněna o dřevěný 3D obklad a tapetu s přírodním motivem.
Pracovna a do budoucna dětský pokoj se nachází vedle ložnice. Dekorativní tapeta byla zvolena s neutrálním motivem tak, aby vyhovovala oběma funkcím místnosti.
Barevnost v celém bytě je sjednocená a převažují hlavně hnědé tóny v kombinaci s bílou, limetkově zelenou a akcenty černé. Podlaha je v celém prostoru jednotná. Chodbu ozvláštňuje kamenný obklad ve světle hnědých tónech, který zaujme hned po vstupu do bytu. Koupelna a samostatné WC barevně ladí s kuchyní.
V celém bytě je dostatek úložných prostor. Jsou velmi nenápadné a vzdušné.
Tato realizace je dalším úspěšným projektem prezentující spolupráci architektky a klienta ON-LINE.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.06.16
Návštěvnost: 16591 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.