Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Rekonstrukce panelákového bytu

Architect: Eva Bradáčová
Location: Czech Republic
Completion: 2016 Area: 72 m²

Byt se z původního stavu proměnil v barevnou oázu s přírodními prvky.
Uspořádání místností zůstalo beze změny, jen se zazdily či zvětšily některé průchody do pokojů. V předsíni vznikla zděná šatna s posuvnými dveřmi. Umakartové jádro bylo nahrazeno zděným a zvětšilo se natolik, aby chodba do kuchyně nezabírala příliš mnoho prostoru. Díky tomu mohlo být do koupelny osazeno dlouhé umyvadlo se dvěmi bateriemi a prostorný sprchový kout. Vstup do koupelny je přes posuvné dveře do pouzdra, které nijak nepřekáží v průchodu do kuchyně. Ta je nyní v prostoru s dostatkem denního světla a pracovní plocha je doplněná ještě o desku pod oknem, u které se dá příjemně posedět při snídani a užít si výhled z okna. Také je tato plocha praktická při vaření.
Jídelní stůl je umístěn v obytném pokoji a bezprostředně navazuje na kuchyni. Vedle stolu se nachází knihovna s barem a praktickými úložnými prostory pro dokumenty a písemnosti. Dalším vybavením této místnosti je pohovka s konferenčním stolkem, TV s příslušným nábytkem a obrazy na stěnách.
Ložnice se nachází v druhé polovině bytu. Barevností navazuje na zbytek interiéru a je doplněna o dřevěný 3D obklad a tapetu s přírodním motivem.
Pracovna a do budoucna dětský pokoj se nachází vedle ložnice. Dekorativní tapeta byla zvolena s neutrálním motivem tak, aby vyhovovala oběma funkcím místnosti.
Barevnost v celém bytě je sjednocená a převažují hlavně hnědé tóny v kombinaci s bílou, limetkově zelenou a akcenty černé. Podlaha je v celém prostoru jednotná. Chodbu ozvláštňuje kamenný obklad ve světle hnědých tónech, který zaujme hned po vstupu do bytu. Koupelna a samostatné WC barevně ladí s kuchyní.
V celém bytě je dostatek úložných prostor. Jsou velmi nenápadné a vzdušné.
Tato realizace je dalším úspěšným projektem prezentující spolupráci architektky a klienta ON-LINE.
Project
Fotograf
Jiří Ernest
Source: autorská zpráva
Added by: Jan Kratochvíl, 07.06.16
Attendance: 14328 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.