Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ubytovací zařízení Beachwell Pelhřimov

Autor: Studio A s.r.o. | Karel Kupec
Spolupráce: Pavel Sochorek, Zuzana Matoušková
Adresa: Táborská 2467, Pelhřimov, Česká republika | mapa
Realizace: 04/2015 – 01/2016 Zastavěná plocha: 184 m²

Nedávno dostavěný beachvolejbalový areál v Pelhřimově zahrnuje dva venkovní a dva kryté kurty, dostatečné klubové zázemí pro hráče, sociální zázemí a v přízemí klubovny wellness zařízení. Provozování areálu si samo řeklo o nutnost zbudovat ubytovací zařízení, které logicky doplní celý areál. Principiálně nešlo realizovat novou výstavbu mimo sevřený pozemek, a proto autoři navrhli budovu, která se vztyčila nad stávající parkoviště.
Jedná se o jednoduchou kompozici s centrálním vzdušným pororoštovým schodištěm zasazeným mezi dvěma železobetonovými bloky celého zařízení. Uvolněnost schodiště podtrhuje skleněné zastřešení. Tímto se kompozice opírá o dva nestejné bloky, které v přízemí pokrývají parkoviště a v dalších dvou podlažích jsou umístěné samotné pokoje.
Byly zvoleny pokoje v úrovni střední hotelové vybavenosti. Celé řešení se opřelo o zakázkové interiérové vybavení, jež dostatečně řeší nejenom spaní, ale i úložné prostory a zároveň plnohodnotné sociální vybavení.  Celkem zařízení disponuje 10 dvoulůžkovými pokoji, z nichž většina má k dispozici sklápěcí přistýlku.
Stavebně konstrukční řešení využívá železobetonovou stěnovou konstrukci, jejíž zateplení je oboustranně opatřeno parotěsnou a difuzní fólií. Vše je obaleno dřevěným obkladem, který je vynechán v okenních pásech pokojů a naopak v řidší podobě přechází přes okna chodby.
Krátké provozování areálu ověřilo funkčnost celé kompozice a to jak parkování, tak samotného ubytování.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.05.16
Návštěvnost: 16333 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.