Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Palác KŘIŽÍK 2

Autor: D3A spol. s r.o. | Tomáš Prouza, Eva Macková
Spolupráce: Linda Audyová, Jan Bürgemeister, Petr Jehlík, Šárka Sojková
Adresa: Radlická 3294/10, Smíchov, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Smíchov Terrasse, s.r.o.
Projekt: 2008 - 2012 Realizace: 2011 - 2012

Zadání — Dostavba Paláce Křižík - kancelářská budova s parterem s obchody a veřejným průchodem. Developerský projekt navržený na míru nájemci Seznam.cz.

Architektura — Dvě uliční křídla doplňují uliční frontu ve výškové hladině okolí. V parteru Radlické jsou dva obchody. Průchod vnitroblokem stoupá dvouprocentním spádem k ulici Kováků. Ve stejném spádu je i paralelní světelný tunel a vstupní hala. Z šikmé betonové podlahy vystupují vodorovné stupně recepce a jednacích místností. Prostor člení dvojice atrií, sloužících jako odvod rekuperovaného vzduchu. Vnitrobloku dominuje černý hranol schodiště a výtahů spojený s kancelářskými křídly prosklenými lávkami. Kanceláře jsou bez podhledů, v uspořádání převažují velkoprostory. Přirozenou barvu betonu a pozinkovaného plechu podlahy doplňují černobílý kancelářský nábytek a barevně akcentované odpočivné plochy a skla oddělující kuchyňky. Barevnost včetně informačního systému je pro každé patro odlišná. Pro návrh jsou důležité odpočivné venkovní plochy. Na střeše vstupní haly je střešní zahrada s lezeckou stěnou a sezením, další terasy jsou na střechách. Prostory jsou zaměstnancům volně přístupné, stejně jako fitness centrum v 1. PP. Podzemí kopíruje spád vstupní haly. Pod technickým podlažím jsou tři úrovně spirálovitých garáží s polorampou. Vjezd je přes stávající garáže Křižík. Celoprosklené fasády mají vnější posuvné stínící panely z tahokovu. S výjimkou průčelí v Radlické mají fasády otevíravé klapky pro přirozené větrání. Stavba má klasifikaci BREEAM Excelent.

Konstrukce a technologie — Železobetonový skelet, lávky předpínané. Pro vytápění a chlazení tepelná čerpadla se zemními vrty. Kanceláře vybaveny podlahovými indukčními jednotkami. Osvětlení kanceláří LED panely.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 08.09.16
Návštěvnost: 13352 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.