Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelářské prostory SOCIALBAKERS Karlín

Autor: D3A spol. s r.o. | Tomáš Prouza, Eva Macková
Spolupráce: Jaroslav Zima, Lenka Chmelířová, Miroslav Juren, Jana Školníková, Petra Barotková
Adresa: Forum Karlín, Pernerova 676/53, Karlín, Praha, Česká republika
Projekt: 2014 - 2015 Realizace: 2014 - 2015

Forum Karlín, 3 – 4 podlaží kancelářské budovy z dílny Ricardo Bofilla

Kanceláře Socialbakers, mladé expandující firmy zabývající se statistikou a analýzou sociálních sítí, pro cca 300 zaměstnanců

Návrh je v kontrastu vůči korporátnímu prostředí budovy - hned od laminátového vstupu je zřejmé, že jde o trochu jiné kanceláře. Řešení je výslednicí snahy o nekonformní prostředí a pečlivě zvažovaných investic z cílového rozpočtu. Dvě podlaží spojené novým otvorem se schodištěm nabízí cca 300 pracovních míst se zázemím pro mezinárodní tým Socialbakers.  Namísto dvojitých podlah a podvěsného podhledu jsou tu broušený beton a přiznané instalace. Vnitřní „ulice“ s ambientním osvětlením propojuje jednotlivé departmenty po obvodu. Jejich vymezení je naznačeno buňkami jednacích místností, s barevností příslušných sociálních sítí. Přirozeným centrem je kavárna na podiu za recepcí.  V návrhu je podprahově obsaženo téma komunikace, zosobněné jednak námořními kontejnery, surovými autentickými artefakty světových moří, hostící kuchyňky, servery a relax prostory. A jednak v autorských konceptuálních dílech Petry Skořepové. Obvodové betonové stěny jsou potvrzeny žlutým válečkem. Nábytek a vybavení je kombinací bazarového výběru židlí, perských koberců, a autorským nábytkem D3A z barevných jeklů a přepravek.
Návrh vznikl s důvěrou a aktivní spoluprací Jana Řežába a členy týmu SB. Při nezúčastněné návštěvě - když vás tiše míjí mladý muž na longboardu, a slečna soustředěně pracuje s notebookem zabořená ve fatboyi v pletivové kleci na kontejneru - máte příjemný pocit, že je nové prostředí rychle a úspěšně osvojeno.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 06.05.16
Návštěvnost: 18145 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.