Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stavební úpravy firmy Steel Partner a Multifunkční objekt

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Jan Zelinka, Pavlína Harazimová
Stavební část: Ing. Luděk Valík, ATELIER 38 s.r.o.
Adresa: Vřesinská 242/31, Poruba, Ostrava, Česká republika | mapa
Projekt: 2011 Realizace: 2013-15

Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, je upraven pro potřeby firmy Stell partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený k pronájmu. Provozně jde o dva oddělené celky, které využívají společných veřejných prostor v areálu firmy.

Architektonické řešení

Stavební úpravy firmy Steel Partner
Úpravy vychází z požadavku investora na fasádu s výrazem firemního sídla. Stávající stav objektu je v základní hmotě zachován, avšak výraz objektu je změněn použitými materiály a drobnými stavebními úpravy (zvýšení atiky, sjednocení rozměrů oken apod.). V principu jde o výrazové rozčlenění celkové hmoty objektu sestávající ze dvou částí. Základní kvádrová hmota je obložena deskami Cembonit a přístavba ve vstupní části je obložena modřínovým dřevem.
Z východní části přiléhala k objektu garáž, která je nahrazena dřevěnou pergolou přístupnou přímo z hlavního objektu.

Dispozice:
V principu zůstalo dispoziční řešení objektu zachováno. Výraznou změnou je propojení společenské místnosti v 1.np s exteriérem, díky pergole v místě bývalé garáže.

Multifunkční objekt
Koncept objektu vychází z požadavku investora zrealizovat stavbu co nejlevněji a zároveň tak, ať je objekt schopen dispoziční obměny. Návrh vychází z výstavby z kontejnerů, které měly být použity z hlediska rychlé a nenáročné výstavby. Objemové řešení vychází z 12 kontejnerů o modulu 6 x 3 m. Později se však ukázalo, že výstavba z kontejnerů bude nákladnější, takže byl objekt zrealizován jako ŽB montovaný skelet, který je možné ještě nastavět o jedno podlaží.
Objekt je záměrně komponován tak, aby byl zachován charakter modulového systému jak v interiéru, tak v exteriéru. Fasáda je pravidelně členěna velkoplošným zasklením, opatřené stínící technikou. Podobně jako u objektu firmy Steel partner, je použita kombinace tmavě šedých desek Cembonit na hlavní hmotu objektu a modřínové dřevo na vstupní část.

Dispozice:
Koncepčně určujícím pro výraz interiéru je ponechání otevřené dispozice v obou nadzemních podlažích. Požadavek na mobilní prostor byl určující pro návrh prosvětlených prostor. Objekt je v obou podlažích zcela prosvětlen z čelních stran a částečně prosvětlen z bočních stran. V 1.np je jeden základní modul určen pro schodiště a zázemí, v 2.np dva moduly zahrnují chodbu, hygienickou část a část určenou pro denní místnost.


Stavba
Fasádní desky Cembonit
Cembrit a.s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.04.16
Návštěvnost: 21244 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... architekt 19.04.16 08:43
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.