Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Opportunity
Bytový dům Chodovec E

Autor: S.H.S architekti s.r.o. | Lukáš Holub, Lubor Sladký, Vladimíra Holubová, Michal Babák
Adresa: Klíčová, Blažimská, Chodovec, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Skanska Reality a.s.
Realizace: 11/2014

foto: Ing.arch. Lubor Sladký
Bytový dům Opportunity je urbanistickým dokončením již realizovaného souboru čtyř bytových domů v lokalitě Chodovec na Praze 11.
Objekt má v šesti nadzemních a jednom polozapuštěném podzemním podlaží 50 bytových a 2 nebytové jednotky. V polozapuštěném podlaží, které tvoří podnož objektu, jsou umístěna parkovací stání pro residenty a technické zázemí pro objekt.
Z podnože ponechané v pohledovém betonu vyrůstá vlastní hmota bytového domu půdorysného tvaru písmene „L“, jejíž vnější povrch tvoří fasáda z omítkoviny v převážně lomené bílé barvě. V ustupujícím podlaží pak půdorysné „L“ tvoří dvě propojené „améby“, v metalické omítce, které objem doplňují a jsou v kontrastu s pravoúhlostí i materiálovým řešením základní hmoty domu.
Fasáda objektu je v několika místech narušena vertikálními zářezy, provedenými kontrastně v ostře červeném odstínu, narušujícím horizontalitu hmoty a monotónost fasád.
Vizuálně dominantním prvkem je ale především východní - vstupní strana objektu, která je akcentována systémem šikmo vybočujících obvodových zdí v sekcích dle osového systému domu. Náklon jednotlivých polí fasády umožňuje dosažení lepšího oslunění a osvětlení bytových jednotek. Fasáda je doplněna balkony z desek FunderMAX s tmavým stříbřitým nebo bílým povrchem.
S.H.S architekti
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 25.02.16
Návštěvnost: 25292 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.