Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Objekt klempířské a zámečnické výroby STATUS

Autor: Jiří Chlumský, Pavel Uttendorfský
Spolupráce: František Zajíc
Adresa: Skrýšovská 628, Pelhřimov, Česká republika | mapa
Investor: STATUS Holding, a.s.
Náklady: 25 000 000 CZK Projekt: 2012-13
Realizace: 2014-15 Zastavěná plocha: 547 m²
Obestavěný prostor: 4561 m³

Záměrem projektu je dostavba a adaptace stávajícího objektu způsobem vhodným pro vytvoření funkčního prostoru pro zámečnickou dílnu. V budově dále zůstává zachováno současné administrativní oddělení společnosti STATUS a podniková prodejna. Funkční členitost objektu je vyjádřena charakterem fasád. Obchod je charakterizován rozměrnými prosklenými výkladci, část výroby a skladů je uzavřenější a je charakterizována posuvy a průmyslovou strukturou pláště skladu. Administrativní část je vyjádřena pravidelným rytmem francouzských oken, prolomeným rozměrnými sestavami prosklení u representativnějších prostor (místnost ředitele, zasedací místnost).
Navržený objekt je v základní hmotě dvoupodlažní s drobnou nástavbou ve třetím nadzemním podlaží severní části. Severní část je dále modelována vykonzolovanými přesahy hmot jednotlivých podlaží. Takto akcentované čelo budovy kompenzuje klesání terénu směrem od ulice Nádražní a značnou vzdálenost stávajícího objektu od křižovatky Nádražní - Skrýšovská ul. Pocitově se tak areál objektu jasně přimyká k hlavní komunikační tepně Pelhřimova - ul. Nádražní. Rehabilitace objektu bude umocněna vybudováním parkoviště při západní fasádě objektu. Parkoviště bude osázeno stromy. Směrem k parkovišti se obrací také hlavní vstup do objektu, vstup do prodejny a velkorysé okno nástavby třetího podlaží. Finální úprava počítá s odstraněním plechových skladových hal v tomto prostoru.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.02.16
Návštěvnost: 24183 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.