Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Úprava bytu v novostavbě, Praha-západ

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2015 Užitná plocha: 78 m²

Klienti si zakoupili byt v developerském projektu západně od Prahy. Při koupi nemovitosti se spokojili se standardem, který jim developer nabízel. Během šesti let se ujistili v tom, že zapadat v davu není jejich styl a potřebují svému domovu dát osobitý vzhled. Byt je svojí výměrou vyhovující, místnosti jsou prostorné, je v dobré lokalitě a má nádherný výhled do zahrady. Nicméně dělení bytu 2+kk není zcela optimální pro 4 člennou rodinu.
Obytný prostor s kuchyní sloužil převážně jako herna pro děti. Zbylý pokoj poskytoval útočiště pouze přes noc a během dne nebyl moc využívaný. Ani rodiče a ani děti neměly svůj koutek, kde by mohly trávit čas sami se sebou. To vyžadovalo změnu. Cílem tedy bylo vytvořit plnohodnotný prostor pro děti a polosoukromou ložnici pro dospělé, dále vtisknout styl koupelně a WC, dobře zorganizovat a maximalizovat úložné prostory v komoře a vstupní chodbě.
Atypická vestavěná sestava u vstupních dveří do bytu v sobě zahrnuje úložné prostory pro většinu oblečení a obuv. Součástí je čalouněná lavice pro pohodlnější obouvání a odkládání věcí. Do sousedící komory se díky policím přehledně vešly všechny úklidové pomůcky a prostředky na praní. Zde jsou také umístěné pračka a sušička.
Zásadní proměnou prošlo sociální zázemí. Nevzhledné obklady a dlažbu nahradila vodě odolná stěrka. V okolí umyvadla přibyly odkládací police z materiálu Staron a na stěně je zavěšena skříňka se zrcadlem pro uložení hygienických potřeb a kosmetiky. Nevzhledná montážní dvířka na WC se vyměnila a přístup do šachty se stal nenápadným.
Dětský pokoj je klučičím rájem. Každý z chlapců má svůj psací stůl a spoustu úložných prostor, kde mohou vystavovat své oblíbené hračky a knížky. Veškerý nábytek je umístěn po obvodu místnosti, aby uprostřed zůstal prostor na hraní, což je velmi důležité.
V obytném prostoru došlo k částečnému přepažení pomocí víceúčelové knihovny. Spodní část má uzavřené úložné prostory. Horní část tvoří uzavřené, úložné boxy, které směrem ode zdi ubývají a do prostoru následně vystupují jen police. Díky tomu knihovna působí odlehčeně a nijak nebrání prostupu denního světla do zbytku místnosti. Některé z úložných prostorů mají přístup od pohovky, jiné ze strany postele. Najde se zde tedy místo pro doklady, korespondenci a dokumenty, deky, přehozy i drobné oblečení.
Součástí rekonstrukce byla také výměna podlah, lištování a dveří. Dřevěná podlaha nahradila laminátovou a její medový odstín dává interiéru hřejivý tón. Bílé podlahové lišty podtrhují eleganci dubové podlahy a navazují na barevnost dveří a nového nábytku. Do obývacího prostoru se osadily posuvné dveře do pouzdra z pískovaného skla. Zbylé otvíravé dveře jsou lakované a svou nenápadností nenarušují plynulost prostoru.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.01.16
Návštěvnost: 27248 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Teda,... šakal 27.01.16 15:17
develop Stano Merc 27.01.16 15:40
... Náhodou... Lamik 28.01.16 17:42
...tak nevím... ferdos 29.01.16 10:02
Průměrná dispozice Pavel 29.01.16 14:51
dispozice Michal Schwarz 29.01.16 15:04
cílová skupina ferdos 29.01.16 16:12
. . . malá poznámka Sl. Kuchovský 12.02.16 18:17
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.