Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Úprava bytu v novostavbě, Praha-západ

Architect: Eva Bradáčová
Location: Prague, Czech Republic
Completion: 2015 Area: 78 m²

Klienti si zakoupili byt v developerském projektu západně od Prahy. Při koupi nemovitosti se spokojili se standardem, který jim developer nabízel. Během šesti let se ujistili v tom, že zapadat v davu není jejich styl a potřebují svému domovu dát osobitý vzhled. Byt je svojí výměrou vyhovující, místnosti jsou prostorné, je v dobré lokalitě a má nádherný výhled do zahrady. Nicméně dělení bytu 2+kk není zcela optimální pro 4 člennou rodinu.
Obytný prostor s kuchyní sloužil převážně jako herna pro děti. Zbylý pokoj poskytoval útočiště pouze přes noc a během dne nebyl moc využívaný. Ani rodiče a ani děti neměly svůj koutek, kde by mohly trávit čas sami se sebou. To vyžadovalo změnu. Cílem tedy bylo vytvořit plnohodnotný prostor pro děti a polosoukromou ložnici pro dospělé, dále vtisknout styl koupelně a WC, dobře zorganizovat a maximalizovat úložné prostory v komoře a vstupní chodbě.
Atypická vestavěná sestava u vstupních dveří do bytu v sobě zahrnuje úložné prostory pro většinu oblečení a obuv. Součástí je čalouněná lavice pro pohodlnější obouvání a odkládání věcí. Do sousedící komory se díky policím přehledně vešly všechny úklidové pomůcky a prostředky na praní. Zde jsou také umístěné pračka a sušička.
Zásadní proměnou prošlo sociální zázemí. Nevzhledné obklady a dlažbu nahradila vodě odolná stěrka. V okolí umyvadla přibyly odkládací police z materiálu Staron a na stěně je zavěšena skříňka se zrcadlem pro uložení hygienických potřeb a kosmetiky. Nevzhledná montážní dvířka na WC se vyměnila a přístup do šachty se stal nenápadným.
Dětský pokoj je klučičím rájem. Každý z chlapců má svůj psací stůl a spoustu úložných prostor, kde mohou vystavovat své oblíbené hračky a knížky. Veškerý nábytek je umístěn po obvodu místnosti, aby uprostřed zůstal prostor na hraní, což je velmi důležité.
V obytném prostoru došlo k částečnému přepažení pomocí víceúčelové knihovny. Spodní část má uzavřené úložné prostory. Horní část tvoří uzavřené, úložné boxy, které směrem ode zdi ubývají a do prostoru následně vystupují jen police. Díky tomu knihovna působí odlehčeně a nijak nebrání prostupu denního světla do zbytku místnosti. Některé z úložných prostorů mají přístup od pohovky, jiné ze strany postele. Najde se zde tedy místo pro doklady, korespondenci a dokumenty, deky, přehozy i drobné oblečení.
Součástí rekonstrukce byla také výměna podlah, lištování a dveří. Dřevěná podlaha nahradila laminátovou a její medový odstín dává interiéru hřejivý tón. Bílé podlahové lišty podtrhují eleganci dubové podlahy a navazují na barevnost dveří a nového nábytku. Do obývacího prostoru se osadily posuvné dveře do pouzdra z pískovaného skla. Zbylé otvíravé dveře jsou lakované a svou nenápadností nenarušují plynulost prostoru.
Project
Fotograf
Jiří Ernest
Source: autorská zpráva
Added by: Jan Kratochvíl, 26.01.16
Attendance: 27398 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
...Teda,... šakal 27.01.16 15:17
develop Stano Merc 27.01.16 15:40
... Náhodou... Lamik 28.01.16 17:42
...tak nevím... ferdos 29.01.16 10:02
Průměrná dispozice Pavel 29.01.16 14:51
dispozice Michal Schwarz 29.01.16 15:04
cílová skupina ferdos 29.01.16 16:12
. . . malá poznámka Sl. Kuchovský 12.02.16 18:17
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.