Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Café. Bistro. Pekařství Záhorský

Autor: JRA Jaroušek Rochová architekti | Magdalena Rochová
Adresa: Eliášova 1, Dejvice, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.cafezahorsky.cz
Investor: Café Záhorský s.r.o.
Projekt: 2015 Realizace: 2015
Užitná plocha: 220 m²

Bistro se nachází na rohu ulic Dejvická a Eliášova v Praze Dejvicích v původně secesním domě puristicky upraveném roku 1929. V období secese zde byl ranní výčep a v roce 1929 byl změněn na prodejnu Baťa se zajímavými výkladci. Bohužel nic se nedochovalo a prostor byl před naší rekonstrukcí ve velice zdevastovaném stavu. Navrhli jsme kompletní rekonstrukci prostor a fasád v přízemí. Zásadní byla výměna oken, kdy pevné kovové výkladce byly nahrazeny za výsuvná okna, která prostor propojily s parterem ulice.
Návrh interiéru reflektuje zaoblené nároží domu a odráží ho v centrálním pultu, který v jedné části přebíhá do baru a v druhé do prodejního pultu pekařství.
Sezení v části bistra je situováno podél nově navržených výsuvných oken a podél protilehlé stěny formou lavic se stoly a židlemi.
V části pekařství je dominantní prodejní pult s vitrínami. Sezení je řešeno v čelní části lavicemi se stoly a židlemi. Pro rychlejší občerstvení jsou navrženy barové desky v okenních otvorech.
Důležitým prvkem interiéru, vedle hry barev jednotlivých prvků, je zjemnění přísného půdorysu nerovnoměrně rozvěšenými světly v prostoru a použití vzoru, který je navržen na stropě a koncových stěnách obou částí. 
Ve vnitřní části dispozice je situována kuchyň a mytí nádobí, které jsou od hlavního prostoru odděleny žaluziovými stěnami.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.12.15
Návštěvnost: 24917 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.