Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Shopping Arena Salzburg

Autor: LOVE architecture and urbanism
Adresa: Alpenstraße 107, Salcburk, Rakousko | mapa
Web: www.dieshoppingarena.at
Investor: SCA Immobilien GmbH
Realizace: 07.2013 - 03.2015 Soutěž: 2004
Užitná plocha: 35140 m²

Budova svým tvarem i pláštěm připomíná jeden velký „dárek“, něco zabaleného, poutavého, co se jednoznačně vyplatí rozkrýt: atrakci. Nevšední plášť se návštěvníkům odhaluje již zvenku a láká je z velké dálky. Rozmanitost, napětí, rozptýlení, nabídka; zkrátka: nakupování a zábava.
Rozšíření stávajícího obchodního centra z 80. let vytváří společně s přestavěným původním objektem nepřehlédnutelné prvky na silnici  Alpenstraße, která představuje jednu z nejdůležitějších příjezdových cest do Salcburku – městské brány. Hmota objektu vyplývá z tvaru pozemku, jakož i odstupových vzdáleností a stavebních čar. Plochy fasády na západní hranici pozemku jsou zkosené, aby vyhověly požadovaným odstupům. Hlavní přístupové cesty a vjezd z  Alpenstraße akcentují zaklopené fasádní plochy, čímž vzniká širší nástupní předprostor. Objekt se skládá z celkem sedmi podlaží (2 podzemní a 5 nadzemních). Prodejní plochy se rozprostírají přes tři podlaží (od 1. nadzemního přes přízemí po 1. podzemní) s podzemním napojením pasáží pod ulicí Alpenstraße do stávajícího nákupního centra. Pod i nad obchodními podlažími se nachází parkoviště (3 nadzemní a 2 podzemní patra).
LOVE
Autor: Petr Šmídek, 22.11.15
Návštěvnost: 19246 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.