Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Areál dopravní výchovy Brno–Riviera

Autor: K4 a.s. | Vladimír Pacek, Zbyněk Zavřel, Pavel Stříteský
Spolupráce: Marek Laudát, Pavel Augustin
Adresa: Bauerova 7, Pisárky, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.dopravnihristebrno.cz
Investor: Starez – Sport a.s
Realizace: 2014-15


Areál původních říčních lázní Riviera byl rekonstruován na výukové centrum se zaměřením na dopravní výchovu. Přírodní ráz říční nivy zůstal zachován a doplněn o prvky pro volnočasové využití a odpočinek. Propojení s cyklostezkou na protějším břehu řeky obstarává původní lávka s obnoveným povrchem.
Klasicistní budova bývalých lázní "Zámeček" byla očištěna od pozdějších nevhodných úprav a slouží pro teoretickou část dopravní výuky a administrativní zázemí.
Částečně zastřešené dopravní hřiště slouží pro praktickou část výuky. Subtilní dřevěná konstrukce zastřešení ze sbíjených vazníků je nesena betonovými sloupy v modulu 6 x 12 metrů.  Prostor je prosvětlen šedovými pásovými světlíky v rovině střechy i stěny směrem k řece. Tím je docíleno optického rozčlenění jinak rozměrné stavby o půdorysných rozměrech 60 x 38 metrů. Směrem od řeky jsou plné díly stěn obloženy peřením z modřínových fošen, směrem k náhonu cementovláknitými deskami. Sezónu venkovní dopravní výuky je možné prodloužit uzavřením vnitřního prostor zatahovacími stěnami z průsvitné plachtoviny. Zázemí hřiště je umístěno do rekonstruovaného objektu bývalé servisní budovy.  Na objekt navazuje venkovní dopravní hřiště a revitalizace sadových úprav nábřeží řeky a celého okolí areálu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.11.15
Návštěvnost: 21978 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Naprosto zbytečná stavba z peněz města jan sochor 13.11.15 11:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.