Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Prodejna sportovních potřeb v Beskydech

Autor: Janda + Zezula architekti
Adresa: Ostravice 858, Ostravice, Česká republika | mapa
Web: www.rumasport.cz
Realizace: 2015


Na pozemku se nacházel objekt rodinného domu s příručním provozem malého řeznictví. Provoz byl již před mnoha lety ukončena a objekt byl stavebně upraven a povolen pro prodej sportovního vybavení. Vzhledem k tomu, že objekt byl velmi nevyhovujícím stavebně-technickém stavu, v podstatě stavebně nereformovatelný, bylo dohodnuto, že se celý objekt odstraní a bude nahrazen novostavbou pro stejný účel. Navíc bude vybudován jako odpočívadlo při cyklistické trase, kdy bude sloužit jako sanitární zázemí. Celý provoz objektu je rozdělen na tři základní funkční celky. Venkovní zastřešené odpočívadlo, napojené na sanitární zázemí, a část krytého odpočívadla. Třetím celkem je provoz prodejny a půjčovny kol, lyží a dalšího sportovního vybavení. Tento provoz je přízemní s vestavěnou galerií. Zde je umístěn skladovací prostor a doplněn pomocnými provozy včetně nezbytného sociálního zázemí.

V prvním podlaží se jedná o dispozice pro administrativní provoz, včetně drobného sociálního zařízení obsahující wc a sprchu.

Architektura objektu vychází především z požadavku na maximální využití dané parcely, stavebního místa a reaguje na urbanistické podmínky daného prostoru. Hmotové a tvarové řešení odráží jednoduchost provozu a funkce daného objektu. Navazuje na tradiční formování hmot v tomto širším regionu a je doplněno novým materiálovým řešením povrchu fasád. Celkový charakter stavby má navazovat na hospodářské objekty tohoto podhorského regionu. Základní objem objektu je jednoduchý kvádr zastřešený sedlovou střechou s různou úrovní římsy. Tento definuje provozy prodejny a půjčovny. Do této hmoty je poté zasazena deska střechy, přecházející ve strop a opět ve vysunutou římsu. Tento prostor definuje vlastní zázemí odpočívadla. V objektu kryté a na jižní straně objektu otevřené. Vzhledem k funkci objektu je převážná část obvodových konstrukcí plná, obložená přírodním materiálem. Severozápadní fasáda je využita jako reklamní plocha. Největší část prosklení je umístěno na severovýchodní straně, směrem ke komunikaci. Ostatní okenní otvory jsou již navrženy jako čistě účelové, zajišťující přirozené odvětrání a částečně proslunění jednotlivých místností a provozů.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.11.15
Návštěvnost: 21346 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.