Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přístavba 2 odd. MŠ Zámecké náměstí Velká Bystřice

Autor: Michal Sborwitz, Marie Sborwitzová, Karel Prášil
TDI: Milan Svoboda
Adresa: Zámecké náměstí 83, Velká Bystřice, Česká republika
Investor: město Velká Bystřice; zastoupené starostou Ing. Markem Pazderou a místostarostou Mgr. Ivo Slavotínkem
Realizace: 2015

Foto Zdeněk Sodoma

Architektonické řešení přístavby vychází se z kontextu místa a provozních požadavků investora. Hmota novostavby je přízemní s mírně zkosenou pultovou střechou. Nejnižší část budovy přiléhá k proluce rovnoběžné s opěrnou stěnou na východní straně pozemku. Směrem do zahrady je otevřena západní strana přístavby zdůrazněná loubím. Loubí tvoří zároveň nenásilný přechod prosklené části heren a ložnic do zahrady. Vzhledem k lehce sklonitému terénu pozemku v SZ části je plynulý výškový přechod mezi vstupní lodžií, loubím a zahradou vyrovnán zatravněnými stupni. Herny a jejich zázemí tvoří vestavěný blok vsazený do vnější obálky obvodové zdi. Obvodové zdi jsou členěny svislými okenními otvory, prosklenými stěnami anebo úplně perforovány vstupní lodžií a loubím.

V interiéru jsou provedeny podlahy chodeb, heren a šaten z jednobarevného linolea. Umývárny a WC jsou obloženy bílým keramickým obkladem a dlažbou. Stěny a stropy jsou potaženy tenkovrstvou omítkou. Stěny vestavěného bloku jsou obloženy deskovinou případně vestavěným zařízením a vše je opatřeno krycím nátěrem šedého odstínu. Dveře a okna budou zhotoveny z europrofilů a natřeny krycím lakem totožného odstínu jako stěny.

Obvodová zeď je obložena dřevěnými smrkovými palubkami svisle kladenými. Fasádu heren tvoří eurookna a deskovina povrchově upravená krycím lakem šedého odstínu.

Celkové provozní a dispoziční řešení je založeno na propojení rekonstruované stávající budovy s přístavbou dvou oddělení. Součastně je umožněn samostatný vstup do nové budovy a přímý vstup na zahradu. Na vstupní lodžii navazuje zádveří a blok zázemí – šatny zaměstnanců, dětí, umývárny dětí. V centru dispozice je umístěna hala, ze které je chodbou a proskleným krčkem přístupna stávající budova a rovněž herny.

Literatura
100 Kč

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 13.11.15
Návštěvnost: 24506 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Paráda Tomáš 20.11.15 03:25
... Daniel John 20.11.15 11:16
... Vít Polák 24.04.16 09:32
exteriér a interiér spolu neladí Dagmar Kovalčíková 30.09.16 14:33
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.