Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Apartmánový dům Nad Jelením potokem

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař, Vojtěch Nedorost, Radek Davídek
Adresa: Jelení louka, Zelený důl, Pec pod Sněžkou, Česká republika
Investor: Salert a.s.
Projekt: 2013 - 2014 Realizace: 2014 započata stavba

Pozemek domu se nachází ve II. zóně Krkonošského národního parku. Jedná se o jediné zastavitelné místo v této zóně. Lokalita Jelení louka, okraj oblasti s názvem Zelený důl s krásnými vodopády, se rozkládá v odlehlé části Krkonoš.

Půdorysná stopa navrženého apartmánového domu kopíruje stopu původního vyhořelého objektu. Použité stavební materiály jsou tradiční, typické pro danou lokalitu. Jako obklad fasády objektu byl zvolen přírodní neopracovaný dřevěný obklad různých šířek i výšek, který svým charakterem odpovídá drsné upřímnosti okolní krajiny. Střešní krytina bude z hliníkových svitků plechu. Pro dosažení vyhovujícího oslunění obytných jednotek, především těch, které jsou orientovány na sever, byly navrženy arkýře, jejichž prosklené plochy jsou východním nebo západním směrem. Ty tak spolu s členitostí půdorysu objektu kopírují členění původních rekreačních chat Krkonoš, jejichž běžnou součástí jsou zdobné arkýře. Celková hmota objektu kopíruje svažitý terén a prolíná se s okolním lesem.

Navržené dispoziční a provozní řešení vychází z účelu užívání stavby, tedy z požadavků na rekreační zařízení. V domě se nachází celkem 39 bytů (1+kk až po mezonety 4+kk). Za vstupem do objektu umístěném ve východní části 1.PP se nachází recepce s restaurací, odkud vede přímé schodiště půdorysně protínající celý dům. Veškeré technické a skladovací zázemí, garážová stání i společné prostory jsou dispozičně oddělené od obytných místností, která tak zaručují dostatek soukromí pro obyvatele jednotek. V 1.NP jsou kromě obytných jednotek navrženy wellness, sklepní kóje a kotelna. Ve 2.-4. jsou navržené pouze obytné jednotky. Nejluxusnější mezonety jsou v nejvyšších patrech a jejich součástí jsou terasy. Ty se také vyskytují u obytných jednotek ve 2.NP propojených s terénem.Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 05.12.15
Návštěvnost: 20790 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jelení louky Marek Ridel 10.12.15 14:34
Jelení louky Silvie Fierla 14.12.15 22:36
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.