Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Sička

Autor: K4 a.s. | Lenka Kouřilová, Marek Starý
Adresa: čtvrť Sička č.p. 433, Zbýšov, Česká republika | mapa
Investor: Kepák Group a.s.
Realizace: 2015 Zastavěná plocha: 258 m²
Plocha pozemku: 1768 m²

Pozemek s objektem je situován ve Zbýšově v části Sička. Je zde jen několik bytových domů, ostatní přilehlé plochy slouží zahrádkářům. Čtvrť Sička vznikla při důlním areálu, který v současné době již není v provozu. Součástí důlního areálu je ocelová těžní věž a objekt šaten. Přírodní dominantou je blízká halda, která je zalesněna a stává se cílem procházek a výletů. Na pozemku byl  původní dvoupodlažní objekt, jež byl předmětem přestavby. Dům původně plnil funkci správního objektu důlního areálu. Měl sedlovou valbovou střechu s novodobou vestavbou. Dispozičně byl řešen jako trojtrakt se středovou chodbou v podélném směru.
 
Dům jsme koncipovali jako vilu se šesti byty. V každém podlaží je vždy dvojice bytů, dispozičně řešených jako 3+kk. Všechny byty mají prostorné lodžie nebo terasy. Uživatelům bytů v přízemí náleží také vlastní zahrady, které jsou v úrovni obytných prostorů a které jsou odděleny živými ploty od společné zahrady. Hlavní vstup a vstup do zahrady jsou nově navrženy v ose domu. Přímo navazují na dvouramenné schodiště, které je centrálně umístěno uvnitř domu. Sedlovou střechu jsme navrhli odstranit a vytvořili jsme plnohodnotné podlaží. Nástavba je do ulice ustupující. Svým materiálovým řešením je odlišná od hlavní hmoty. Objekt zastřešuje plochá střecha s výraznými přesahy po obvodu. V bočních "křídlech" domu vytváříme prostorné lodžie. Pravidelný řád okenních otvorů v obvodové zdi jsme zachovali, okna jsou navržena jako dřevěná. V suterénu jsou sklepy pro každý byt a dvě technické místnosti.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.10.15
Návštěvnost: 22459 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.