Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
TPB - CENTRÁLNÍ ZÓNA - 1. etapa
1. fáze – objekt A a B

Autor: K4 a.s. | Vladimír Pacek, Lenka Kouřilová
Spolupráce: Josef Dundáček
Urbanistická koncepce: HKR Architects
Adresa: Purkyňova 107, Medlánky, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Český technologický park Brno a.s.
Realizace: 2014


Aktuální pokračování výstavby v Českém technologickém parku Brno (TPB) se realizuje v tzv. Centrální zóně. Zóna navazuje na původní urbanistickou koncepci TPB z devadesátých let, na které jsme se podíleli. První dva realizované objekty (A a B) Centrální zóny jsou 1. fází výstavby s celkem 6 administrativními budovami (koncepce HKR Architects). Architekti a inženýři K4 převzali projekt ve fázi nedokončeného stavebního povolení a dovedli k realizaci včetně řízení výstavby.
Jedná se o koncepčně obdobné kancelářské budovy jako v zóně A (IBM) s moderněji dynamicky formovaným layoutem i fasádami. Objekty mají vždy dvě třípodlažní kancelářská křídla se společnou komunikační dvoranou a hygienickým zázemím a dvě podzemní parkovací podlaží.
Budova A, kde sídlí vedení TPB má v přízemí několik retailových jednotek a v patrech další nájemníky, celou budovu B obsadila softwarová firma Red Hat.
Charakteristickým motivem řešení fasád jsou předsazené skleněné tabule s potiskem v barvě budovy, který vychází ze struktury šupin motýlích křídel, zvětšených elektronovým mikroskopem (odkaz na hi-tech firmy v TPB). Motivy a barevnost se propisuje i do interiéru, který je řešen ve světlých tónech s důrazem na barevný akcent například v podobě skleněných obkladů či zelené stěny ve foyer.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.11.15
Návštěvnost: 18680 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.