Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vývojový areál „Idea Air Fryčovice“

Autor: BAJGER, PROJEKTSTUDIO | Oldřich Bajger, David Kotek [DAD]
Studie: Projektstudio 2012
Projekt: InprosFM, 2013-14
Interiér: Bajger + Bene, 2014-15
Adresa: Fryčovice, Česká republika | mapa
Realizace: 2014-15

foto: Žaneta Zmudová
Záměrem investora bylo vybudování zázemí pro nezávislý designerský vývoj společnosti Borcad.
Provozní potenciál budovy je cca 10 kmenových členů týmu, který bude průběžně doplňován externisty najímaných k jednotlivým projektům formou workshopů dle aktuální potřeby. Pro ně je do budoucna uvažován navazující obytný areál apartmánového typu plánovaný do samostatné realizační etapy.

Dispozice budovy výše zmíněný model respektuje. Patro je vyčleněné pro stabilní tým, přízemí ovládá převýšená místnost pro workshopy (mimo workshopy slouží jako jednací, výuková a prezentační místnost). Současně je do přízemí situovaná místnost plánovaná primárně pro modelářskou dílnu, její konečný účel ovšem bude teprve specifikován dle eventuálních nových nároků, které se projeví v průběhu užívání budovy.

Nosný skelet včetně stropů a ve finále i dělicích příček je v převážné většině betonový, obvodový plášť patra je ze severské borovice. Přízemí, obložené sklocementovými deskami, je zatepleno minerálem, patro zateplené není - samo o sobě splňuje veškeré tepelně-technické požadavky ve svém přirozeném stavu.
Pro skladebnost bylo maximálně dbáno na přirozenou tvářnost, spáry na styku materiálů byly přiznávány nebo vyplňovány (např. provazci, nebo tmely) - nepoužívalo se lišt, soklové části stěn byly vodovzdorně ošetřovány v několika vrstvách, pro kolmé kotvení bylo upřednostňováno používání terčů (např. u přepážek na WC, skleněných stěn apod.).
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.10.15
Návštěvnost: 20452 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.