Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mr. HotDog

Autor: 0,5 Studio | Pavel Nový, Vít Svoboda
Spolupráce: Alexey Klyuykov, Timur Akmetov
Adresa: Kamenická 24, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Tomáš Oujezdský
Realizace: 2015 Užitná plocha: 62 m²

Zadáním 0,5 Studia bylo vytvořit interiér bistra, které bude nabízet pravé hotdogy. “Vždycky jsem si chtěl otevřít diner s benzínkou, kam by jezdili kamioňáci a motorkáři. Inspiraci jsem načerpal ve Spojených státech,” říká investor Tomáš Oujezdský. Otevření vlastního podniku bylo jeho dlouholetým snem.

Zadání investora obsahovalo i požadavek vytvořit podnik, jehož atmosféra se během dne proměňuje. Přes den funguje jako klidný prostor k vychutnání jídla, večer se mění v živý bar či místo konání komorních koncertů. Pro tento účel si investor pronajal prostor bývalého baru v Kamenické ulici na Letné. Tato čtvrť se zdála být ideální, díky své příjemné poloze mezi dvěma parky. Prostor bývalého baru vyhovoval svou dispozicí danému účelu. Umístění zázemí, skladů a nové otevřené kuchyně logicky navazuje na prostor odbytu.

Architekti vytvořili současný, minimalistický interiér bez historických aluzí. Dává důstojný rámec a nestrhává na sebe zbytečnou pozornost. Cílem bylo dořešit prostor do každého detailu, i proto byly zvoleny kvalitní materiály. "Estetikou jsme se chtěli přiblížit bistrům a restauracím holandského a amerického stylu, ovšem bez zbytečných nucených dekorací,” říká architekt Vít Svoboda. Bistro umožňuje interakci návštěvníků s jídlem a zaměstnanci. “Vstřícný přístup a nahlédnutí do kuchyně jsou základní myšlenky Mr.HotDoG, které jsme promítli do naší realizace,” uvádí architekt Pavel Nový.

Prostor celého bistra působí vzdušným a světlým dojmem, podpořeným velkými okny a původními dveřmi z 90. let. Ty jsou sjednoceny černou barvou s ostatními částmi interiéru. Práce se světlem patří mezi výrazné prvky realizace, ať už jde o neon s logem hotdogu podle návrhů Alexeye Kluykova či lightboxy s menu, které jsou umístěny nad barem a na zdech.

Pojítkem prostoru je keramický obklad evokující newyorské stanice metra, v zadní části podniku byla omítka oklepána na cihly a přetřena, stejně jako zbytek interiéru, barvou v odstínu slonové kosti. Dalším výrazným materiálem je dubové dřevo, jeho struktura vynikne na masivní desce baru, jinak působí na dřevěné podlaze nebo na na míru vytvořených lavicích a stolech. Sezení je řešeno formou podélných lavic, které spojují oba prostory v kombinaci s jednoduchými stoličkami od firmy TON.

Investor pro své menu nechal zpracovat vlastní písmo, jehož autorem je Timur Akhmetov. Písmo AB Marker odkazuje na estetiku fixu a je použito jak na papírové verzi menu, tak lightboxech a vývěsním štítu.

V prostorech proběhly již první komorní koncerty Phillipa Brackena (AUS) a Boy Wonder & The Teen Sensations (CZ). Další budou brzy následovat.


Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 02.10.15
Návštěvnost: 19503 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.