Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Proměna panelákového bytu, Liberecký kraj

Architect: Eva Bradáčová
Location: Czech Republic
Completion: 2015 Area: 82 m²

Díky radikálním změnám se panelákový byt proměnil z původního stavu do nového, moderního bydlení.
Celým bytem se prolínají přírodní motivy. Objevují se hlavně ve tvarech radiátoru alá "ještěrka", světlu nad jídelním stolem připomínající květ, opěrky jídelních židlí ve tvaru listů, kamenný obklad v obytném prostoru, oblázková mozaika v koupelně a tapeta s lístky v ložnici. Většina nábytku má zaoblené hrany, ty najdeme u konferenčního stolku, TV nábytku, pracovního stolu i v kuchyni.
Chodba, ve které vznikla vestavěná, nenápadná šatna s úklidovou skříní, rozděluje byt na soukromou a veřejnou zónu. V soukromé části se nachází ložnice s dámskou pracovnou a šatnou. Ve veřejné je koupelna, obytný prostor s kuchyní, jídelním stolem a zasklenou lodžií, a pánská pracovna.
Právě v pánské pracovně se nachází speciální, výsuvná mediatéka na CD a DVD, šatní skříň na pánské oblečení a dlouhý pracovní stůl.
Obytný prostor je oddělen matnými skleněnými dveřmi, které jsou posuvné do pouzdra. Ty se dají díky speciální úchytce zcela zasunout. Vybavení místnosti je zvoleno tak, aby vynikla rozlehlost místnosti, která se získala vybouráním příčky a spojením dvou místností dohromady. Kuchyň je zakončena knihovnou a díky barevným hřbetům je narušena monochromatická barevnost. Zajímavým oživením je kamenný obklad za pohovkou, který je lineárně nasvětlen. Místnost zakončuje prosklená lodžie, která ještě více napomáhá pocitu nekonečného prostoru.
Koupelna se zvětšila a je laděna do světle hnědých tónů, které doplňuje bílá sanita a nerezová mozaika. Kromě skříně na pračku a sušičku poskytuje spoustu jiných úložných prostorů.
Postel v ložnici je na celou šířku místnosti. Poskytuje majitelům skvělé pohodlí a ani zde se nezapomnělo na úložné a odkládací prostory. Pod postelí jsou dva velké výsuvné šuplíky, široké bočnice postele nahrazují noční stolky a je možné zde umístit například knihy či praktické věci jako lampičku a budík. Naproti posteli je komoda s televizí. Světla v ložnici jsou stmívatelná. Pro nepřímé osvětlení slouží vestavěný LED pásek za postelí. Útulnost ložnice doplňuje dekorativní tapeta.
Dámská pracovna je vybavena knihovnou, pracovním stolem a čalouněnou lavicí pod oknem. Součástí je i vestavěná skříň na dámské oblečení.
Project
Fotograf
Jiří Ernest
Source: autorská zpráva
Added by: Jan Kratochvíl, 24.09.15
Attendance: 22837 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.