Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce vily na Barrandově

Autor: Atelier A ČR | Jindřich Sadílek, Stanislav Moravec
Spoluautor: Dekor Art | Jarmila Šmejkalová
Adresa: Hlubočepy, Praha, Česká republika
Projekt: 2011 - 2012 Realizace: 2012

foto Robert Žákovič

Ve dvou horních podlažích tohoto velkorysého domu, jenž navrhl a v roce 1928 postavil architekt J. Kaplan, se původně nacházel jeho vlastní byt. V prvním suterénu (při pohledu z ulice) byl umístěn architektův ateliér a ve druhém suterénu zázemí pro údržbu. Později byl majitel domu nucen upravit ateliér na další bytovou jednotku. Dům následně vystřídal řadu obyvatel a prodělal několik necitlivých zásahů v interiéru i exteriéru, jež měly negativní dopad na vzhled stavby i na její technický stav.
Cílem rekonstrukce bylo proto vyřešení technických problémů, realizace nových dispozic v objektu a revitalizace původních interiérových prvků, včetně doplnění nových. Zásadou bylo respektování koncepce původní stavby a obnovení původní estetiky. Účelem provedených dispozičních změn bylo přiblížení soudobému stylu bydlení.
Nejvýraznější změnou exteriéru je nový balkon přístupný z prostoru mezi kuchyní a hlavním obytným prostorem, který hlavní podlaží přibližil zahradě. Dalšími exteriérovou změnou bylo francouzské okno propojující zahradu s druhým suterénem. Také byly provedeny nové úpravy střešních teras, včetně doplnění historizujícího zábradlí, a v změny v parteru a zahradě. Jelikož se na dům vztahuje památková ochrana, byly veškeré úpravy exteriéru a zahrady konzultovány v průběhu návrhu i realizace s příslušnými odborníky.
Výsledná dispozice je na všech podlažích tvořena jednou bytovou jednotkou, jež obsahuje hlavní obytný prostor propojený s jídelnou a kuchyní, šest ložnic a čtyři koupelny. Tuto jednotku lze v případě potřeby rozdělit až na tři samostatně přístupné byty.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 19.11.15
Návštěvnost: 23874 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hezké Michal 19.11.15 21:28
+ Rudolf 21.11.15 15:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.