Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Evangelické diecézní museum
Evangelisches Diözesanmuseum Fresach

Autor: marte.marte architekten | Bernhard Marte, Stefan Marte
Adresa: Museumweg 32, Fresach, Rakousko | mapa
Web: www.evangelischeskulturzentrum.at
Realizace: 2011 Užitná plocha: 430 m²

V místech, kde začíná korutanská vesnice Fresach zvolna přecházet do okolní alpské přírody, se nachází zachovalý historický areál složený z protestantského kostela, společenského domu, fary a hřbitova. Náměstí před kostelem bylo doplněno o betonový monoblok, který zvolna vystupuje ze severovýchodního svahu. Podnož a horní patro hermeticky chrání poklady místní diecéze. Převýšená horní kostka harmonicky souzní s měřítkem okolních staveb. V přízemí muzea najdeme vstupní část a víceúčelovou výstavní místnost, které se vzájemně mísí do jednoho společného prostoru. Uvnitř návštěvníci získají dojem z otevřeného prostoru rozprostírajícího se přes celé průčelí a vybíhajícího na venkovní náměstí před muzeem. V zadní části dispozice proniká denní světlo do interiéru pomocí podélného stropního světlíku, který jen zlehka vystupuje z příkrého svahu. V horním podlaží je umístěna stálá expozice. Centrální výstavní prostor je vyšší než by návštěvníci očekávali. Vstupní část s expozicí spojuje přímé schodiště a výtah umístěný v opačném rohu výstavní místnosti. Pohled návštěvníka stoupajícího po schodišti upoutá okenní otvor ve stěně ve tvaru kříže. Pohledový beton, hladké bílé stěny a hlazené betonové plochy zvýrazňují homogenitu celého objektu. Radikální ztvárnění vnějšku prostupuje ve stejné materiálové skladbě také do interiéru.
Marte.Marte Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 20.09.15
Návštěvnost: 19028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
fall in love Ales Javurek 28.09.15 01:20
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.