Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zelný trh

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla, Petr Mutina
Adresa: Zelný trh, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Statutární město Brno
Realizace: květen 2015


Genius loci brněnského Zeného trhu je jedinečný existencí tří divadel na jednom náměstí - barokní Reduty, experimentálního Divadla Husa na provázku a každodenního improvizovaného představení trhovců a nakupujících. Cílem našeho projektu bylo vytvořit důstojné a příjemné podmínky jak pro "herce" této každodenní hry, tak pro "diváky" - tedy nejen jeviště - jasně a přehledně vyřešenou plochu pro umístění stánků, ale i hlediště - lavičky, zákoutí, vodní prvky a stromy poskytující stín.

V návrhu je kladen důraz na kompaktnost řešení - centrální plocha náměstí má jasný nekomplikovaný tvar, je vydlážděná stávající přeskládanou žulovou kostkou a doplněná o starou již ochozenou dlažbu. Od chodníků je plocha oddělena pojízdným pruhem majícím charakter kruhového objezdu, na kterém jsou soustředěna nezbytná stání pro automobily.

Jižní plochu před Moravským zemským muzeem jsme rozdělili do tří prostor a vytvořili tak klidné zákoutí osázené stromy, lavičkami a třemi jednoduchými fontánami, integrovanými do dlažby. Vzniklo tak místo umožňující chodcům na náměstí spočinout, sledovat ruch trhu, případně konzumovat zakoupené ovoce a pro děti možnost vodních hrátek s fontánami a bronzovou vodní havětí (k nelibosti rodičů a libosti dětí). V horní části náměstí před objektem divadla Husa na provázku jsme navrhli nečleněnou plochu, umožňující vytvoření amfiteátru pro kulturní produkce divadla s lavičkami a řadou stromů podél fasád domů.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.09.15
Návštěvnost: 20762 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.