Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Moravská
Interiér rodinného domu

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Petra Sotonová, Pavla Doležalová, Pavel Kostka
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2015

Dispozice - původní projekt byl navržen s větším počtem menších místností ve spodním patře.  Po úpravě je celá dispozice koncipována velkoryseji - tedy velká vstupní hala, které dominuje trojramenné schodiště a je prosvětlena rozměrným kruhovým střešním světlíkem. Obytný pokoj je situovaný ke kraji dispozice tak, aby obvodová stěna sloužila pro umístění krbu a televize. Kuchyně s jídelnou je umístěna do středu celého prostoru. V samostatném křídle je za pracovnou umístěna ložnice se šatnou a koupelnou, dětské a hostinské pokoje pak v patře.

Koncept /barevnost /materiály - barevnost celého interiéru je zvolena nadčasově v tónech šedé s kontrasty v podobě wenge dýh a bílého laku. Podlaha hlavního společného prostoru je zvolena s ohledem na praktičnost z cementové stěrky. Podlahy v ložnicích jsou dřevěné, potažmo vinylové.

Obývací pokoj - čelní stěna místnosti je opatřena šedou stěrkou se vzorem šalování. Jednolitost masy stěny rozbíjí hmota "komínu" nad biokrb. Sokl pod televizí je tvořen nábytkem s úložným prostorem a plynule navazuje na schodiště slepým ramenem, pod kterým je vytvořena knihovna. V rohu před skleněnou příčkou je umístěno křeslo s lampou na čtení.

Vstupní hala - se schodištěm je dominantou celého prostoru. Schodiště je tvořeno dveřmi proti sobě jdoucími nástupními rameny, z nich je využíváno pouze to z haly. Druhé z obývacího pokoje slouží jako police. Z mezipodesty navazuje dřevěná lomenice se skleněným zábradlím. Obývací pokoj je od haly oddělen skleněnou příčkou s posuvnými dveřmi a celý prostor tak zůstává kompaktní a vzdušný. Dělící příčka pro šatnu a toaletu je obložena wenge dýhou se skrytými dveřmi a nikou se zrcadlem pro sezení a otevřeným botníkem.
V záhybu schodiště je v podlaze vystavěn pevný květináč na strom. Hala je osvětlena soustavou žárovek s betonovými objímkami.

Kuchyně - je tvořena vysokou částí z wenge dýhy, do které jsou vestavěny spotřebiče. Vysoká skříň navazuje na nízkou část pře oknem, jehož nadpraží je obloženo ve stejném materiálu. Varný ostrůvek je proveden v lakované MDF s pracovní deskou z umělého kamene

Jídelna - je umístěna v přímé návaznosti na terasu. Jídelnu tvoří rozměrný jídelní stůl z masivní dřevěné desky v běleném odstínu a kovová podnož. Židle jsou do kontrastu vybrány v černohnědé kůži. Plocha jídelního stolu je osvětlena shlukem žárovek a síťovanými svítidly.

Pracovna - navazuje na jídelnu a je oddělena posuvnými tabulovými dveřmi. Spíše než o samostatnou místnost se jedná o průchozí kout s policemi a pracovním stolem do rohu. Pracovna tak odstíní ložnici od hlavního obytného pokoje a potenciálního ruchu.

Ložnice / šatna - na pracovnu navazuje průchozí šatna, ze které je přístupná ložnice i koupelna. Ložnice je oddělena nábytkovou stěnou s posuvnými dveřmi, která tvoří čelo postele, boky skříní pak doplňují police. Postel je umístěna tak, aby z ní byl výhled do zahrady. Šatna je tvořena otevřenými vestavnými skříněmi, z nichž má každý z manželů svou oddělenou část.

Koupelna - zadní část koupelny tvoří sprchový kout přes celou šířku místnosti s osvětlením v podlaze. Kout je oddělen pevným zasklením bez dveří. Koupelně dominuje volně stojící oválná vana před okny. K rohu je pak umístěna toaleta s bidetovou sprchou. Umyvadla jsou osazena do niky na desku s úložným šuplíkem. Za umyvadly je skrytá police za posuvným zrcadlem.  Pro příjemnější dojem jsou klasická koupelnová svítidla nahrazena závěsnými svítidly nad umyvadly, atmosféru relaxu dotváří stolek z masivního teaku.

Doplňky - Doplňky v interiéru jsou vybrány z nabídky LOOOOX v duchu masivních dřevěných stolků mís a větví, dále pak sady polštářů, vázy z probarveného niklu a betonu
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.10.15
Návštěvnost: 24883 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
schody pavla bolmhagen 20.10.15 09:36
schody ivan magala 05.04.16 19:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.