Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
12 LOFTS
Interiér bytu v novostavbě

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Martin Moravec
Adresa: Bubeneč, Praha, Česká republika
Realizace: 2013


Dispozice - byt byl pro klienty připraven ve stavu shell & core, tedy bez příček, podlah a rozvodů. Mohli jsme si tak dispozici upravit dle vlastních požadavků.

Koncept /barevnost /materiály  - Základním konceptem je otevřený obytný pokoj s kuchyní a jídelnou ve středu a na něj navazující dvě soukromé části s ložnicemi. Hlavním momentem v materiálovém konceptu je použití betonových stěrek na podlahu a stěny. Díky tomu vzniká podklad pro umístěný dřevěné kuchyně ve velké ploše. Celá barevnost je tónech šedé, jediným kontrastem je přírodní tón kuchyně. 

Kuchyně / jídelna - kuchyně je tvořena šedým ostrůvkem s pracovní deskou z broušeného hliníku, která přechází i na boky kuchyně. Vysoké skříně v zadní částí jsou z drásané katrované dubové dýhy. Na kuchyni materiálově navazuje dlouhý jídelní stůl v kombinaci opět dubová dýha a černý lak. Židle jsou v černé konstrukci s přírodním výpletem. Nad jídelním stolem je umístěné dominantní svítidlo v podobě obráceného květu z polykarbonátu, který dosahuje velmi zajímavých světelných efektů lomem světla. Svou hravou podobou výrazně kontrastuje s jinak minimalistickým strohým interiérem.

Obývací pokoj - protější stěna ke kuchyni je věnována audio / video sestavě s televizí, v nice je pak umístěn krb na biolíh. Proti krbu je umístěné křeslo na čtení. Citlivým doplněním svítidla nad jídelním stolem jsou nástěnné lampy s tlustou čočkou, které opět vytvářejí velmi zajímavou kresbu světla na stěnách. Pro změkčení interiéru jsou velká okna opatřena lehce šedým lehkým závěsemKoupelna  - hlavní koupelna je velmi prostorná. Pod oknem je umístěna volně stojící vana z litého mramoru. Umyvadla ve stejném tvaru jako vana jsou umístěna na desku. Sprcha je umístěna hned za vstupem do koupelny, je barevně oddělena tmavě šedou stěrkou a kouřovým prosklením. Jiná barevnost je promítá i do podlahy. Okno je opatřeno opět měkkým lehkým závěsem ve světle šedé barvě. Závěs slouží jednak pro větší soukromí, jedna pro podtržení velkorysosti prostoru. Vedle vany jsou svěšena svítidla v nepravidelném tvaru kapky z tlustého skla.

Hostinský pokoj / TV kout / pracovna - na obývací pokoj navazuje menší televizní kout, který může příležitostně sloužit jako obývací pokoj pro dětské návštěvy. Na tento prostor navazuje malá domácí pracovna s výhledem do zeleně.

Ložnice
-  hlavní rodičovská ložnice je světlá a prostorná. Těsně k ní přiléhá uzavřená šatna. Postel je postrovaná ve světle šedé látce, stejnou barevnost pak doplňuje obraz proti posteli. Noční stolky jsou kulaté solitéry, opět se svěšenými svítidly na tenké tyčce.

Doplňky - celý interiér je citlivě doplněn několka doplňky LOOOOX, jedná se zejména o polštáře, pletené plédy atd. Mezi větší kousky patří betonové vysoké vázy s umělými květy, opět v tónech šedé, bílé a černé.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.08.15
Návštěvnost: 24648 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Podivejme se pravde do oci DavidMalik 12.08.15 11:30
... Daniel John 12.08.15 11:38
... Daniel John 13.08.15 15:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.