Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Mexické velvyslanectví

Autor: Teodoro González de León, Francisco J. Serrano
Adresa: Klingelhöferstr. 3 / Rauchstr. 27, Berlín, Německo | mapa
Web: www.embamex.de
Realizace: 1997-11/2000

K největším překvapením v současné berlínské architektonické krajiny bezesporu patří nové mexické velvyslanectví. Mexičané vnímají Berlín jako avantgardní místo. Proto nepojali úkol skromněji než jako pozoruhodný příspěvek moderní architektury. Hodný povšimnutí je i fakt, že Německo figuruje jako nejdůležitější evropský obchodní partner a (po USA a Japonsku) třetí největší exportér této země.
Ve vyzvané soutěži se architektům de León & Serrano podařilo prosadit proti sedmi konkurenčním návrhům. Osvědčená dvojice se nechala vést charakteristikami současné mexické architektury: velké otevřené prostory, mohutné členění a užití pokrokových technologií. Velvyslanectví vzniklo hned naproti "měděnému pásu" ambasád severských zemí. Průčelí z betonových sloupů bylo zinscenováno tak, aby okolí vysloveně dominovalo. Fasády do Klingelhof a Rauch Strasse tvoří betonové prvky na výšku všech čtyř podlaží a působí jako obří lamely. Materiál - mramorový beton - je pro autory typický. Do betonu jsou dodávány speciální příměsi a na závěr při povrchových úpravách se betonu dostává zvláštní péče. Expresivní hru forem podporuje fakt, že nebyl žádný racionální důvod k zešikmení stěny fasády a natočení vstupu. Za vertikální strukturou se nachází řada objemů nebo dílů, které drží pohromadě dominantní válec fungující jako reprezentativní hala a komunikační prvek. Prostory všedních veřejných funkcí se za fasádou cítí jako v korzetu. Gesto architektů a vzkaz budovy městu jsou přeinscenované a cizí. O to možná u ambasád jde.
Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Autor: Petr Šmídek, 02.04.06
Návštěvnost: 50708 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.