Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Islámský hřbitov

Autor: Bernardo Bader Architekten | Bernardo Bader
Spoluautor: Thomas Marte, Sven Matt
Spolupráce: Philipp Bechter
Adresa: Vorarlberg Strasse, Altach, Rakousko | mapa
Web: www.okay-line.at
Investor: Obec Altach v zastoupení starosty Gottfrieda Brändle
Projekt: 2008-11 Realizace: 2011
Soutěž: 2008 Užitná plocha: 720 m²
Zastavěná plocha: 4235 m² Plocha pozemku: 8415 m²

Hřbitov slouží pro celé Vorarlbersko, což je průmyslový stát na západě Rakouska, kde žije více než osm procent muslimské populace. Zdroj inspirace nachází v dávných zahradách a skládá se z pěti odstupňovaných obdélníkových hrobových polí, modlitební místnosti se zázemím. Hlavním materiálem jsou narůžovělé obvodové stěny z pohledového betonu a ornamentální výplně z dubového dřeva zdobící vstupní fasádu a interiér modlitebního prostoru.

Integrační koncept: Projekt hřbitova se zaměřuje na náboženské směry a pohřební obřady, které svým způsobem vypovídají mnohé o celkovém vztahu k přírodě i společenských poměrech. Všechny tyto okolnosti se zřetelně projevily při navrhování nového hřbitova pro muslimy ve Vorarlbersku. Nezávisle na náboženském vyznání mají křesťanská i muslimská místa pohřbívání společné to, že hřbitovy byly zprvu zahradou. Kultivováním půdy a přesným definováním místa jasně vyznačují prapůvodní zahradu. Při budování nové zahrady je kus země pevně ohraničen, aby se vymezil vůči divočině. Cílem návrhu je vytvořit velice otevřenou a přehlednou prostorovou koncepci. Hrobová pole a stavební část obklopuje subtilní spleť obvodových stěn o různých výškách. 'Prstovité' rozvržení hrobových polí umožňuje etapovitou realizaci. Hlubokými zářezy se do hřbitovního areálu zapojuje také okolní lužní krajina.
Bernardo Bader Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 19.07.15
Návštěvnost: 20634 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hřbitovy Roman 01.12.16 22:59
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.