Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kanceláře NCR, Praha

Autor: ATELIER KUNC architects, s.r.o. | Michal Kunc, Michal Matějíček, Mirka Tůmová
Mobiliář: cre8
Adresa: River Garden Karlín II, Karlín, Praha, Česká republika
Investor: NCR
Realizace: 2014 Užitná plocha: 3700 m²

Společnost NCR je světovým lídrem v oblasti transakčních technologií. Tuzemská dcera tohoto výrobce a tvůrce platebních systémů si pronajala 3700 m² v karlínském centru River Garden II, pro které naše studio navrhlo veškerý interiér. Jde o projekt 300 pracovních míst rozložených do dvou pater karlínské administrativní budovy.

Zadání a koncept kancelářského prostoru — Našim zadáním bylo navrhnout kanceláře pro IT společnost, která se zabývá vším spojeným s platbami a transakcemi – od software až po fyzické produkty. Důležité bylo vytvořit netradiční a přitažlivý prostor pro zaměstnance. Pracovali jsme s celkovou plochou více než než 3700 m² ve dvou patrech administrativního centra River Garden II. Rozvíjeli jsme koncept otevřeného industriálního prostoru a atmosféru kreativní továrny, která dobrým navržením vytváří sama inspirativní prostor pro své zaměstnance.

Členění prostoru a materiály — Základním prvkem zůstal otevřený prostor, do kterého jsou vloženy příčky z OSB desek, které tento prostor přirozeně člení. Do jednotlivých menších částí, jež zde vznikly, jsou situovány zasedací a relaxační místnosti, kuchyňky a pracovny. Důraz je v celém prostoru kladen na důsledně dodržovanou koncepci, funkčnost, udržovatelnost a pestrou nabídku využití prostoru pro zaměstnance.
Používali jsme beton v jeho přirozené podobě, OSB desky a bílý nábytek doplněný o výrazné prvky ve firemních barvách zelené, oranžové, šedé a černé. Jistým atypickým prvkem celého interiéru jsou bezesporu „jeskyně“; malé prostory, které jsou vyloženy chlupatým zeleným kobercem ve firemní barvě NCR a slouží k telefonování nebo soukromým jednáním.

Ateliér Kunc Architects připravil ve spolupráci se společností cre8 návrh a koncepci interiéru kanceláří. Výsledkem jsou návrhy pro každý jednotlivý prostor: od recepce a lobby se sezením, přes místnosti určené k setkávání a konzultacím, konferenční místnosti až po relaxační zóny, kuchyňky nebo již zmiňované 'soukromé jeskyně'.
Celková realizace dobře odpovídá struktuře a provozu globální IT společnosti. Z pohledu NCR se jednalo především o potřebu sestěhování dvou samostatných entit, které se díky fungujícímu interiéru povedlo propojit.
 
Hlavní charakteristiky realizace:
— otevřený prostor
— zachování atmosféry pohledové betonové konstrukce a otevřených technologií
— vložené OSB desky vytvářejí 'domečky s vnitřními funkcemi' dělící prostor
— kanceláře na stejné úrovni
— kuchyňky v konceptu kavárny
— výrazná grafika vycházející z korporátního designu firmy doplňuje celkovou atmosféru kanceláří a pomáhá se s jednotlivými místy identifikovat
Projekt
Fotograf
Jan Vrabec
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 23.07.15
Návštěvnost: 25827 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
nevím, nevím Dagmar Kovalčíková 30.07.15 08:56
já vím.... :-) Kunc 17.12.15 14:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.