Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Humpty Dumpty

Autor: Martin Hrdina
Spolupráce: Dalibor Dvořák
Adresa: Jaselská 16, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.humptydumpty.cz
Investor: Klára & Dalibor Přecechtělovi
Realizace: 19. března 2015

Mobiliář: Radek Eisenwort (Moravia Interier Design, s.r.o.)
Svítidla: Bachman
Výmalba, nápisy: Petr Fiala & Petr Šťavík
Výmalba vzoru: Malujeme jinak
Potisky: Happy Fish

Investoři se po návratu z Británie rozhodli otevřít v centru Brna kavárnu pro rodiče s dětmi. Chyběl jim podnik, kde by děti nebyly odsunuty do obvyklých plastových dětských koutků v rohu kavárny pro dospělé, a kde by se mohly učit anglicky, malovat si, cvičit a vařit. V Humpty Dumpty se primárně vycházelo z dětských potřeb, které určily výběr prostoru, nabídku jídla a programu, ale i interiér a grafiku.
K názvu majitele inspirovala klasická anglická dětská říkanka o vajíčku Humpty Dumpty.

Humpty Dumpty sat on a wall,
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king's horses and all the king's men,
couldn't put Humpty together again.


Říkanka se stala základním vodítkem vizuálního a prostorového řešení kavárny, která se nachází v bývalém bytě v přízemí nájemního domu z počátku 20. století. Každá ze čtyř místností (bar, kavárna, herna, zimní zahrada) je věnována jednomu verši básně, který je skrze mobiliář a výmalbu interpretován. Návštěvník má při pohybu kavárnou vlastně projít textem. Zároveň bylo cílem zachovat částečně charakter prostoru jako bytu.
Mobiliář se tak mírně liší v každé z místností, ale zachovává společný vizuální jazyk, materiály a barevnost. Každý verš má přiřazenu barvu a vzor, které se kavárnou propisují.
Přáním investora i architekta bylo vytvořit prostor, který je sice pro děti vizuálně atraktivní a živý, ale který se vyhýbá klasickým klišé v použitých omyvatelných materiálech a infantilní grafice. V Humpty Dumpty se děti nepodceňují. V kavárenské části byly například navrženy dvouúrovňové stoly, které umožňují dětem sedět s rodiči společně, a přitom na vlastním nábytku, který se od "dospěláckého" liší pouze velikostí.
Mobiliář na míru je vyroben z lakovaných svařovaných profilů, masivního dřeva a dřevoštěpky. Podpůrné konstrukce stolů vycházejí tvarově a barevně z dětských stavebnic. Současný nábytek je doplněn několika klasickými kusy, industriálními lustry a textilem se skotskými vzory. Kousek Británie v Brně.
Ing. arch. Martin HrdinaZdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 03.07.15
Návštěvnost: 26264 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.