Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stálá expozice na zámku Kunštát
V erbu tří pruhů

Autor: Martin Hrdina
Adresa: Zámecká 1, Kunštát, Česká republika | mapa
Web: www.zamek-kunstat.cz
Investor: Národní památkový ústav
Realizace: 21. června 2014

foto: Vladimír Novotný / kiva.cz
Autor libreta výstavy a kurátor:
Michal Konečný
Architektonické a grafické řešení: Martin Hrdina
Dodavatel mobiliáře výstavy: Expoline AT, s.r.o.
Potisky: Happy Fish

Nová stálá expozice na státním zámku Kunštát V erbu tří pruhů byla zrealizována v rámci projektu Rok pánů z Kunštátu. Expozice dokumentuje středověkou historii původního hradu v nově otevřených středověkých sklepeních, v renesančním přízemí jižního křídla a na hradním parkánu.
Jednotlivé místnosti jsou zaměřeny na konkrétní aspekty středověkého života na hradě v rámci tématických okruhů: architektura hradu, hry a turnaje, víra, válka, smrt, kuchyně a geneze rodu pánů z Kunštátu.
S kurátorem výstavy Michalem Konečným jsme se rozhodli pro vizuální a prostorové řešení, které je v kontrastu s hrubou zděnou a kamennou architekturou jednotlivých prostor. Vytvořili jsme tvarově zcela současnou expozici, která se neispiruje a zároveň nekonkuruje původní architektuře hradu.
Expozice je řešena jako soustava pódií a panelů, které se barevně liší v rámci jednotlivých tématických okruhů. Návštěvník výstavy vstupuje na pódium a ví, v kterém okruhu se právě nachází. Jednotícím vizuálním prvky jsou tři černé pruhy z erbu rodu pánů z Kunštátu.
Výrazným prvkem jsou polepy jednotlivých panelů, které pracují s fotografiemi a ilustračním materiálem ze sbírek Národního památkového ústavu. Doplňují je vitríny s exponáty a dotykové obrazovky s interaktivními programy. V rámci expozice byla také navržena kompletní doprovodná grafika, propagační materiály, pracovní listy pro děti a tři publikace o středověkých stavbách a umění.
Martin Hrdina
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.07.15
Návštěvnost: 22811 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.