Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Modulární jídelna ve Vizovicích

Autor: CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Vojtěch Kouřil
Adresa: Říčanská 1191, Vizovice, Česká republika | mapa
Investor: KOMA Modular s.r.o.
Náklady: 25 000 000 CZK Realizace: 2013 - 2014
Užitná plocha: 450 m²

Přední český producent modulárních systémů KOMA Modular postupně modernizuje svůj výrobní a provozní areál ve Vizovicích tak, aby rekonstruované i nové objekty co nejlépe vyhovovaly potřebám zaměstnanců a skýtaly jim ideální zázemí pro práci i odpočinek. Z pohledu klienta měla proto nová jídelna splňovat dva hlavní požadavky:
  1. nabídnout zaměstnancům prostor pro odpočinek, který bude sloužit všem bez rozdílu jejich postavení ve firemní hierarchii,
  2. pozvednout kulturu stravování v rámci firmy.
Součástí zadání byla také podmínka, aby jídelna byla kompletně navržena z KOMA modulů, a mohla tak zároveň plnit funkci „showroomu“ KOMA výrobků. Ondřej Chybík k tomu dodává: „Modulární konstrukce mají podle nás v rámci architektury a stavitelství velkou budoucnost. Šetří čas i náklady, jsou mobilní a šetrné vůči životnímu prostředí. Proto jsme byli nadšení, že můžeme v praxi ukázat progresivní vlastnosti modulárních systémů.“
Chybik+Kristof AA reagovali na zadání moderní dvoupodlažní budovou, založenou na jasně artikulovaném kontrastu mezi prvním a druhým podlažím. „Od začátku jsme usilovali o víc než pouhou kompozici z prefabrikovaných ocelových kontejnerů a prosklených stěn. Chtěli jsme z dostupných prvků navrhnout opravdovou, kvalitní architekturu,“ říká Michal Krištof.
O něco rozlehlejší první podlaží, v němž se nacházejí šatny a zázemí pro zaměstnance, je přiznaně modulární a dává jasně vyniknout potenciálu KOMA modulů. Architekti zde mimo jiné vzdali hold materiálu, z nějž se vyrábí jejich nosné kostry, když na několika místech netradičně použili pozinkovaný plech na obklady vnitřních stěn.
Vlastní jídelna byla situována do patra a tím fyzicky i symbolicky oddělena od tovární výroby, která se odehrává v přízemních halách. Na rozdíl od prostoru šaten a zázemí působí odlehčeně a vzdušně díky plošnému prosklení obvodových stěn. Přestože je jídelna součástí areálu továrny, nabízí působivé výhledy do okolní krajiny. Chybik+Kristof AA pojali její vnitřní dispozici velkoryse a navrhli maximálně otevřený prostor, na který na několika místech navazují venkovní terasy. Ty efektivně využívají střešní plochu předstupujících částí přízemních modulů.
Zaměstnanci KOMY si novou jídelnu rychle oblíbili a teplý oběd si zde dopřávají opravdu téměř všichni. Architekti mají z těchto pozitivních změn velkou radost, ale skromně dodávají, že na oblibě jídelny má jistě podíl i tamní kuchyně, která je minimálně stejně tak dobrá jako jejich architektura.
Stavba
Generální dodavatel
KOMA MODULAR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 30.06.15
Návštěvnost: 25808 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Matení pojmů Tomáš Adámek 01.07.15 14:28
Ta cena je... jen tak 02.07.15 09:14
:) filip medek 03.07.15 07:45
... Daniel John 03.07.15 10:50
ad filip medek ferdos 03.07.15 11:40
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.