Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pavilon České republiky na Světové výstavě Expo 2015

Autor: CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS
Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Kryštof Foltýn, Pavel Hrůza, Vojtěch Kouřil, Veronika Mikulková, Radim Musil, Martin Kos
Adresa: Miláno, Itálie
Web: www.czexpo.com
Investor: Kancelář generálního komisaře účasti ČR na Světové výstavě EXPO 2015
Projekt: 2013-15 Realizace: 2015
Užitná plocha: 3200 m²

ÚVOD
Vítězný návrh mezinárodní veřejné soutěže na pavilon České republiky na světové výstavě EXPO 2015 v Milánu pochází od mladé dvojice CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS. Pavilon je domem i zážitkem. Jeho život ale Expem nekončí.
Zadavatelem soutěže byla Kancelář generálního komisaře účasti ČR na Světové výstavě EXPO 2015. Na konci roku 2013 v ní architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof vyhráli společně se společností KOMA Modular s.r.o., která bude pavilon realizovat.

KONCEPCE PAVILONU A JEHO PŘESAH
Koncept je založen na dočasnosti pavilonu a na tématu Světové výstavy EXPO 2015 „Potraviny pro planetu, energie pro život". Mottem pavilonu je voda, pavilon prezentuje nejnovější možnosti nanotechnologického čištění vody a zároveň tradiční vztah České republiky k vodě (lázeňství, apod.) formou bazénu, který je součástí veřejného prostoru pavilonu. Pavilon je modulární stavba, přičemž důležitým aspektem modularityje možnost rozebrání budovy po výstavě, její přesun zpět do České republiky a opětovné využití modulů pavilonu.

Soudobá architektura pavilonu odkazuje na jednoduchost národního stylu - na modernismus. Ve spodní části se nachází bazén, malý amfiteátr a restaurace. V patře jsou výstavní prostory umístěné kolem centrálního átria a další restaurace, následuje přístupná zelená střecha, které poskytuje návštěvníkovi výhled na celý areál světové výstavy. Interiér pavilonu vzniká ve spolupráci s předními současnými českými umělci. Návštěvník nalezne tato umělecké díla:
Lukáš Rittstein - postava v bazénu, socha - laboratoř života
Jakub Nepraš - Blanka Neprašová - plastika na střeše, Zoo Praha
Jakub Nepraš - Blanka Neprašová - plastika - laboratoř života
Maxim Velčovský - kinetická socha v centrálním prostoru schodiště
Federico Díaz - reliéfy

Zohledněny jsou také klimatické podmínky letního Milána, kdy český pavilon nabízí mnohdy již unaveným návštěvníkům něco navíc. Je na návštěvníkovi, jestli se rozhodne pro odpočinek v jedné ze tří restaurací v pavilonu nebo pro relaxaci v bazénu, který bývá označován jako „urbánní bazén" nebo

„Czech Re:Public Pool". Potřebnou výbavu pro koupel návštěvník dostane zdarma jako propagační materiál. Místo tradičních tiskovin, které často končí v odpadkovém koši, návštěvník dostane žabky, plavky a ručník , které by měly být potištěny informacemi o expozici i Česku a může tak pavilon originálně propagovat i jinde. Propagační předměty budou zhotoveny z inteligentních materiálů s využitím nanotechnologií, ve kterých je Česká republika světová špička.

ŽIVOT PAVILONU PO VÝSTAVĚ
Po skončení výstavy lze pavilon demontovat na jednotlivé moduly a převézt zpět do Česka, kde může najít další využití. Pavilon tak nebude nutně čekat obvyklý osud výstavních pavilonů, znamenající chátrání nebo demolici. Spodní část může nadále sloužit jako restaurace s bazénem například na pražské náplavce, horní dvě patra mohou jednoduchou úpravou plnit funkci mateřské školky, výstavní galerie nebo studentského bydlení.




























Projekt
Fotograf
Radek Brunecký
Stavba
Generální dodavatel
KOMA MODULAR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.05.15
Návštěvnost: 26967 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Klimatizační jednotka VPa 07.05.15 19:40
Uniká mi smysl robert 11.05.15 14:18
V realite Linda Spěváčková 25.09.15 15:29
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.