Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bistro Franz

Autor: Martin Hrdina
Adresa: Veveří 14, Veveří, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.bistrofranz.cz
Investor: Radek Nozar
Náklady: 750 000 CZK Projekt: 06-09.2011
Realizace: 08-11.2011 Užitná plocha: 110 m²

Při řešení interiéru a vizuální podoby Bistra FRANZ jsme vycházeli z původní pařížské podoby bister, kde tento druh podniku vznikl. Bistra jsou tradičně malé (rodinné) restaurace, kde se celodenně podávají jednoduchá kvalitní jídla, nápoje a káva, a to i do pozdních hodin. Jejich interiéry se liší od "velkých" restaurací jistou "domáckou" střídmostí, a zároveň silným charakterem, který si najde vlastní okruh věrných zákazníků.
Zvolili jsme proto tradiční materiály (dřevo, kov, sklo, plech), které jsme zpracovali v jednoduchých tvarech mobiliáře s výraznou barevností. Interiér je moderní a zároveň tradiční, stejně jako jídlo z místních surovin, které bistro nabízí. Zákazník by se měl v bistru cítit jako doma, ale zároveň ocenit jeho osobitou podobu.
Bistro byla pojmenováno FRANZ po architektu Františku Pavlů, který navrhl dům, kde se náš podnik nachází. Pavlů byl výraznou osobností secesního Brna, autorem Tivoli a mnoha dalších staveb. Nic z původního interiéru se na Veveří 14 nedochovalo, a tak jsme zvolili poněkud archeologickou metodu a odhalili původní hrubou omítku z roku 1905 a v interiéru použili barvy z fasády domu, aby jsme na pana Pavlů alespoň částečně navázali.
Ing. arch. Martin Hrdina
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 29.05.15
Návštěvnost: 22725 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.