Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Café ART

Autor: Martin Hrdina
Výmalba: Romana Zubalová
Adresa: Cihlářská 19, Veveří, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.kinoart.cz
Investor: Radana Volná, Zdeněk Polák
Náklady: 300 000 CZK Projekt: 01.2010
Realizace: 02-04.2010 Užitná plocha: 70 m²

Café ART je kavárnou tradičního brněnského klubového Kina Art. Na začátku roku 2010 nás její nový provozovatel oslovil s projektem revitalizace interiéru, aby se po ročním období stagnace kavárna opět stala originální součástí brněnského kavárenského i kulturního života.
Při hledání konceptu řešení brzy došlo k rozhodnutí víceméně ignorovat nevzhlednou budovu Kina Art z konce 60. let, i její současný neutěšený stav. Zvolili jsme kontrastní přístup a vložili kavárnu jako okrasný šperk. Inspirací se stala doba založení kina (pod názvem Jugendkino) v roce 1919. Vzpomínka na Art deco, orient bary, palmy v interiérech, mramor, dekorativní sklo, opály a geometrický ornament.
Všechny doplňky interiéru, grafické řešení tiskovin i výběr servírovacího nádobí a skla se odvinuly od dominantního vzoru POIROT. Byl navržen ve spolupráci se slečnou Romanou Zubalovou, a vymalován ručně na nejdelší volnou stěnu kavárny pány Milanem Koberem a Petrem Fialou, v barevné kombinaci černobílé, tyrkysu a mědi. Tento ornament se stal určujícím prvkem celého interiéru.
Při zařizování nábytkem byl z části adaptován stávající vestavěný mobiliář - konkrétně bar a boxy, na svém místě zůstaly i příčky z copilitu. Židle z ohýbaných chromovaných profilů ARA ZJ04027 doplnily sedací nábytek. Stoly a lavice byly vyrobeny na míru v materiálové kombinaci černě mořeného bukového masivu a leštěných nerezových profilů.
Vizuální a tektonickou podobu kavárny doplňuje výběr starožitných skleněných karaf na víno a vodu, servírovacího porcelánu a skla, a živé palmy na parapetech pod okny.
Kromě alternativní filmové tvorby nabízí v současné době Kino Art ve spolupráci s kavárnou také výstavy vizuálního umění v Galerii Art pod kurátorským vedením Johany a Ondřeje Mertových.
Ing. arch. Martin Hrdina
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.05.15
Návštěvnost: 22414 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.